Zwolnienie na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Sposób wykazywania realizowanych czynności na wystawionym rachunku.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
Brak obowiązku ewidencjonowania od dnia 1 lipca 2020 r. przy zastosowaniu kasy elektronicznej on-line usług naprawy elementów i podzespołów motocykli i motorowerów bez naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów
brak obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej od 1 stycznia 2020 przy użyciu kasy on-linę tj. kas umożliwiających połączenie i przesyłanie danych między kasą rejestrującą, a Centralnym Repozytorium Kas.
Określenie miejsca świadczenia usługi naprawy głównej skrzyń biegów mechanizmu kierunkowego oraz zastosowanie krajowej stawki opodatkowania tej usługi.
W zakresie określenia miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
w zakresie ustalenia momentu korekty przychodu z tytułu napraw powypadkowych wykonywanych przez serwis blacharsko-lakierniczo-mechaniczny (likwidacji szkód komunikacyjnych) oraz z tytułu świadczenia usług wynajmu samochodów zastępczych
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wykonywanych usług napraw gwarancyjnych.
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, czy przepis art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne wyklucza Wnioskodawcę z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu importu usług konserwacyjno-serwisowych.
Prawidłowość wystawienia faktury za wykonaną usługę związaną z naprawą urządzeń i instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych wraz z automatyką niestanowiącą usługi związanej z nieruchomością, której miejsce świadczenia znajduje się na terytorium Niemiec.
Podatnik może opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych usługi w zakresie naprawy pojazdów mechanicznych, pod warunkiem że wartość wykorzystywanych do ich świadczenia części zamiennych wlicza w cenę tych usług. Jeżeli podatnik sprzedaje odrębnie części zamienne do pojazdów mechanicznych, nie ma prawa od opodatkowania ryczałtem. Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów amortyzacji i wydatków poniesionych na naprawę pojazdu
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wykonywanych czynności montażu/wymiany opon oraz montażu/wymiany felg.
Miejsca świadczenia dla usług montażu, modernizacji oraz naprawy urządzenia.
Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi serwisowe Maszyn oraz Urządzeń należy kwalifikować jako usługi niezwiązane z nieruchomościami, i tym samym miejscem ich opodatkowania zgodnie z art. 28b ustawy o VAT powinno być miejsce, w którym nabywca usługi posiada siedzibę działalności gospodarczej?