Konserwacja i restauracja zabytków na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy VAT dla świadczonych usług dotyczących prac konserwatorskich i restauratorskich, wykonania dokumentacji powykonawczej prac konserwatorskich i restauratorskich, opracowania programu prac konserwatorskich.
Wykonywane przez Wnioskodawcę, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków podlegają zwolnieniu z podatku VAT.
Dla świadczonych usług konserwatorskich oraz restauratorskich, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca korzysta Pani ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych , w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usług w zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich zabytków.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług w zakresie konserwacji zabytków na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług konserwacji zabytków.
Prawo do stosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług konserwacji zabytków.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy VAT dla usług w zakresie konserwacji zabytków.
Możliwość skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 26hb ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w konsekwencji możliwość odliczenia 50% udokumentowanych wydatków na prace.
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla wykonywanej usługi konserwacji zabytków.
W przypadku gdy świadczy Pani usługi w zakresie konserwacji zabytków, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca, może Pani korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Uznanie usługi bieżącej obsługi konserwatorskiej oraz pogotowia technicznego jako świadczeń pomocniczych służących realizacji świadczenia głównego, tj. zarządzania nieruchomościami, które to czynności korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia.
Usługi konserwacji i restauracji dzieł sztuki mogą korzystać ze zwolnienia z VAT, ale pod warunkiem wykazania, że mają charakter twórczy, a nie techniczny - wyrok NSA z 9 lipca 2021 r., sygn. akt I FSK 1848/18.
brak zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy nabywanych przez Gminę usług z zakresu wykonania prac renowacyjno-konserwatorskich w zabytkowym budynku Dworu
Możliwość opodatkowania w formie karty podatkowej przychodów z działalności usługowej w zakresie konserwacji i naprawy dzieł sztuki.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przez konserwatora (podmiot dokonujący konserwacji) z tytułu realizacji usługi konserwatorskiej.
Brak zwolnienia od podatku dla prac konserwatorskich i restauratorskich nawy kościoła wykonywanych przez spółkę jawną