Zwolnienie od podatku szkoleń finansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych finansowanych w całości lub w 70% ze środków publicznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z wykonywaniem usług eksperta oceny wniosków o dofinansowanie w ramach programu Fundusze Europejskie (…).
Usługi polegające na przygotowaniu oraz prowadzeniu kursu metodycznego, którego celem jest uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy dla celów zawodowych osób pracujących jako gerontolodzy, opiekunowie osób starszych oraz animatorzy czasu wolnego, finansowane w 100% ze środków publicznych, podlegają zwolnieniu na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy o VAT.
Realizowane przez Wnioskodawcę szkolenia z zakresu wykorzystywania narzędzi i metod związanych z nauczaniem zdalnym adresowane dla nauczycieli mogą korzystać ze zwolnienia z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego finansowane w całości ze środków publicznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy czynności realizowane przez Spółkę w ramach lokalnej Umowy Cash poolingu podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zwolnienie od podatku VAT opłat dodatkowych pobieranych przez Spółkę w ramach zawarcia umowy pożyczki oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tego tytułu.
zastosowanie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych w ramach systemu cash pooling.
Względem świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleniowych mających na celu uaktualnianie, poszerzanie i uzyskanie nowych umiejętności dla celów zawodowych, finansowanych w całości ze środków publicznych, zastosowanie znajdzie zwolnienie wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług.