Firmy archiwizujące dokumenty, które po wystawieniu faktury otrzymają jednorazowo zapłatę, powinny wykazać przychód w dniu otrzymania należności. Firmy takie nie mogą w tym przypadku rozliczać przychodu proporcjonalnie do okresu trwania umowy. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji, której fragment przytaczamy.
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności związanych z wydawaniem zaświadczeń oraz uwierzytelnionych odpisów z akt osobowych przechowywanej dokumentacji
Nasza pracownica niebawem ukończy 60 lat i ma zamiar złożyć wniosek o emeryturę. W związku z tym rozpoczęła kompletowanie dokumentacji niezbędnej do ustalenia prawa do emerytury oraz jej wysokości. Okazało się, że jej dawny zakład pracy, w którym uzyskiwała wysokie zarobki, został zlikwidowany. Czy istnieje możliwość ustalenia, gdzie obecnie znajduje się dokumentacja osobowo-płacowa pracowników tego
W którym momencie powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych?
Jaką stawkę podatku VAT należy stosować od dnia 1 stycznia 2011 r. w zakresie archiwizowania dokumentów?
Czy w/w usługi archiwów zaklasyfikowane pod numerem PKWiU 91.01.12 są opodatkowane stawką podstawową 23%, opodatkowane stawką obniżoną, czy też są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów usług VAT?
Czy zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 pkt 33 ma zastosowanie w przypadku świadczonych przez Spółkę w/w usług archiwum?
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę polegające na archiwizacji (porządkowaniu), przechowywaniu i udostępnianiu akt są nadal zwolnione z podatku od towarów i usług?
Czy do księgowego archiwum elektronicznego należy używać wyłącznie trwałych nośników, czyli nośników informatycznych jednokrotnego zapisu? Inaczej rzecz ujmując, czy muszą to być płyty CD lub DVD, a nie np. zewnętrzne dyski magnetyczne? Jakie są możliwości tworzenia archiwum elektronicznego dokumentów księgowych w odniesieniu do nośników informacji?
Zamierzamy w 2011 r. dla przechowywania posiadanych dokumentów księgowych w wersji elektronicznej utworzyć elektroniczne archiwum zakładowe. Całe archiwum będzie umieszczone na oddzielnym przenośnym dysku twardym, a na nim będą wydzielone katalogi tematyczne: ● sprzedaż (faktury VAT, faktury VAT korygujące, wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, dokumenty eksportu), ● zakupy (faktury VAT zakupu, rachunki
Usługi zaklasyfikowane do grupowania PKWiU 92.51.12, jako usługi archiwum, mieszczą się w poz. 11 załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług i jednocześnie nie są wymienione w zawartych tam wyłączeniach ze zwolnienia, a zatem korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy.
Czy dokonywanie powyższych czynności jest równoznaczne z wykonywaniem przez Wnioskodawcę usług archiwów, podlegających stawce zwolnionej z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 w związku z załącznikiem nr 4 poz. 11 pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług?
Usługi archiwizowania dokumentów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na zasadach ogólnych (o ile działalność ta nie ma związku z materiałami, o których mowa w przepisach ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach).
Czy usługi archiwizowania dokumentów należy klasyfikować w grupie PKWiU 63.12.14 usługi magazynowania i przechowywania towarów, pozostałe ze stawką podatku VAT 22%?
Czy wskazane usługi zaklasyfikowane statystycznie pod numerem (PKWiU 92.51.12) są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy, a pozostałe usługi podlegać będą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według 22% stawki podatku?
Czy Wnioskodawca prawidłowo uznaje świadczone usługi jako zwolnione od podatku?Od jakiej daty należy skorygować faktury sprzedaży?
Czy biorąc pod uwagę przepisy Dyrektywy 2006/112/WE Rady z dnia 28 listopada 20C6 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (dalej: Dyrektywa VAT), w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, usługi świadczone przez Spółkę na rzecz Kontrahentów podlegają opodatkowaniu 22% stawką VAT?Czy w przypadku uznania, że przedmiotowe usługi nie podlegają opodatkowaniu
Czy zasadnym jest przyjęcie stanowiska, że usługi archiwistyczne przyporządkowane do grupy Działalność archiwów, jako usługi związane z kulturą zwolnione są od podatku od towarów i usług?
Podatnik zwrócił się z pytaniem według jakiej stawki należy opodatkować usługi sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 92.51.12-00.00 ?
Pytanie podatnika dotyczy obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej czynności odpłatnego wydawania zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu.