Interpretacje

Interpretacja
28.02.2017 Podatki

Interpretacja przepisów ustawy VAT dot. pakietu paliwowego w zakresie dokonywania korekt: 1. zwiększających podstawę opodatkowania z tytułu WNT paliw silnikowych, z powodów istniejących w dacie realizacji dostawy, 2. zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu WNT paliw silnikowych, z powodów istniejących w dacie realizacji dostawy, 3. zwiększających i zmniejszających podstawę opodatkowania z tytułu

Interpretacja
25.02.2015 Podatki

Czy wydatki poniesione na zapłatę czynszu dzierżawnego od zajętych urządzeń za okres czasu, w którym będą w posiadaniu Urzędów Celnych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Możliwość kontynuowania amortyzacji podatkowej urządzeń do gier zwróconych przez Urząd Celny po zakończeniu okresu ich zajęcia

Interpretacja
11.03.2014 Podatki

w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskana przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej zaległości w podatku akcyzowym zapłaconej w 2013 r.

Interpretacja
03.01.2012 Podatki

Prawo do zastosowania stawki 0% w przypadku eksportu towaru z terytorium Belgii

Interpretacja
15.07.2011 Podatki

Czy dokumenty w postaci skanu dokumentu SAD z naniesionym kodem paskowym i symbolem MRN oraz dokument AES (wydrukowany ze strony internetowej włoskiego urzędu celnego) są wystarczające do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0%, zaś przedstawioną transakcję można zakwalifikować jako eksport pośredni, zważywszy, iż Wnioskodawca posługuje się indywidualnym numerem EORI pozwalających na jego identyfikację

Interpretacja
03.02.2011 Podatki

Czy naliczony i wpłacony podatek akcyzowy stanowi koszt uzyskania przychodów w sytuacji, gdy podatnik mógł skorzystać ze zwolnienia z tego podatku, lecz nie spełnił warunków zwolnienia

Interpretacja
20.10.2010 Podatki

1. W którym roku na podstawie informacji otrzymywanych z Urzędów Celnych Spółka powinna prawidłowo dokonać rozliczenia automatów i sporządzić karty rozliczeniowe i na ich podstawie rozpoznać z tego tytułu przychody, koszty? 2. W którym roku Spółka powinna zaliczyć do kosztu uzyskania przychodu otrzymane faktury od serwisantów i właścicieli lokali?

Interpretacja
20.10.2008 Podatki

Czy Spółka przy wyliczeniu różnic kursowych może uwzględniać dzień wystawienia faktury pro forma, czy zawsze musi ustalać kurs waluty z dnia wystawienia faktury ostatecznej?

Interpretacja
11.02.2008 Podatki

Jakie inne, oprócz dokumentu SAD, dowody, będące w posiadaniu Spółki, mogą uprawniać ją do zastosowania do opodatkowania wyżej opisanych transakcji stawki podatku VAT wynoszącej 0%, w szczególności, czy posiadanie jednego lub kilku z w/w dokumentów daje Spółce takie uprawnienie?

Interpretacja
16.01.2008 Podatki

Czy opłaty celne oraz zapłacone odsetki od ich nieterminowej zapłaty Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych?

Interpretacja
15.01.2008 Podatki

Czy przywóz silnika uprzednio wywiezionego do kraju trzeciego (USA) w procedurze uszlachetnienia biernego stanowi import części zamiennych, do którego ma zastosowanie 0% stawka podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług, czy jest produktem kompensacyjnym, przy imporcie którego należy stosować stawkę podatku w wysokości 22%?

Interpretacja
30.11.2007 Podatki

czy w przypadku zaginięcia dokumentu celnego potwierdzającego eksportowy wywóz towaru (karta 3 SAD), przy jednoczesnym posiadaniu dokumentu szwajcarskiego urzędu celnego stwierdzającego dokonanie odprawy celnej importowej po stronie szwajcarskiej przedmiotowego towaru możliwe jest zastosowanie stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 %, zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku

Interpretacja
12.04.2006 Podatki

Podatnik zwraca się do tut. organu podatkowego z pytaniem, czy zaświadczenie wydane przez Urząd Celny można uznać za dokument celny potwierdzający procedurę wywozu i w związku z powyższym uprawniający do dokonania korekty podatku należnego zgodnie z art. 41 ust. 9 Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
07.02.2006 Podatki

Podatnik pyta, czy fakt posiadania przez niego oświadczenia spedytora o dokonaniu wywozu oraz deklaracji importera potwierdzającą otrzymanie wywożonego towaru spełnia wymóg posiadania dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty.

Interpretacja
12.07.2005 Podatki

Czy dokumenty potwierdzające wwóz towarów do kraju trzeciego, wystawione przez służby celne tego kraju stanowią podstawę do nie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 22%?

Interpretacja
22.06.2005 Podatki

Czy posiadanie potwierdzenia wywozu, dokonane przez urząd celny wewnętrzny, w przypadku wywozu wyrobów poza terytorium Unii Europejskiej, w wykonaniu czynności określonych w art. 7 ust. 1 pkt 1-4 ustawy o podatku od towarów i usług, z zastosowaniem procedury tranzytu, jest wystarczające dla zakwalifikowania takiej transakcji jako eksportu w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o podatku od towarów i usług

Interpretacja
23.05.2005 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem czy transakcję sprzedaży ryby pozaterytorium kraju należy zakwalifikować jako eksport towarów ze stawkąpodatku VAT 0%.

Interpretacja
06.04.2005 Podatki

Spółka zwróciła się z wnioskiem o interpretację przepisów prawa podatkowego odnośnie zastosowania właściwego kursu przy przeliczaniu dokonanych zakupów z importu w walucie obcej.

Interpretacja
31.12.2004 Podatki

czy pieczęć Urzędu Celnego w ...... oddział ...... w procedurze tranzytu należy traktować jako potwierdzenie urzędu celnego wyjścia towaru poza terytorium Wspólnoty, dającej uprawnienia do zastosowania stawki VAT 0 % ?

Interpretacja
30.12.2004 Podatki

Podatnik dokonuje sprzedaży i wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej, tzn. dokonuje eksportu towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o podatku od towarów i usług. Wywóz towarów poza terytorium UE jest dokonywany transportem drogowym. Zgłoszenie eksportu towarów jest (lub będzie) dokonywane przez Spółkę w wewnętrznym urzędzie celnym - wraz z objęciem przedmiotowych towarów procedurą tranzytu

Interpretacja
22.12.2004 Podatki

Podatnik zwraca się o potwierdzenie swojego stanowiska w zakresie wykładni przepisu art. 41 ust. 6 ustawy z dnia 11.03.2004r o podatku od towarów i usług (Dz.U.Nr 54, poz. 535), który nie określa wzoru dokumentu potwierdzającego wywóz towaru poza terytorium Wspólnoty. Wskazując na przepisy Wspólnotowego Kodeksu Celnego Podatnik stwierdza, że w przepisach tych jest mowa o urzędzie celnym "wyjścia" i

Interpretacja
16.09.2004 Podatki

1.Czy urząd celny przy odprawie celnej ( na zasadzie tranzytu) zastosował prawidłową stawkę podatku od towarów i usług z tytułu importu przyprawy- pieprzu?2. Jaka stawka podatku od towarów i usług obowiązuje przy dostawie w kraju przyprawy- pieprzu?

Poprzednia Następna