Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Wypłata dywidendy przez Spółkę - Powiernikowi w części przypadającej na udziały posiadane powierniczo, nie będzie stanowiła dochodu Powiernika, ponieważ nie będzie opodatkowana u niego jako jego dochód z udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 24 ust. 5 ww. ustawy, dochód ten osiągnie Powierzająca. Okoliczność ta
Przekazanie przez Powierzającego Powiernikowi środków pieniężnych na objęcie udziałów w Spółce nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Także planowane nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika na rzecz Powierzającego własności udziałów, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przekazanie przez Powierzającego Powiernikowi środków pieniężnych na objęcie udziałów w Spółce nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Także planowane nieodpłatne przeniesienie przez Powiernika na rzecz Powierzającego własności udziałów, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy zlecenia o charakterze powierniczym.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia przez Powiernika na rzecz Powierzającego praw dotyczących nabytej nieruchomości na podstawie Umowy przeniesienia własności zawartej celem wykonania Umowy zlecenia, prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury otrzymanej od dotychczasowego właściciela nieruchomości przez Powiernika. Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem od dochodu zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Ustalenie, czy z tytułu dochodów uzyskiwanych w związku z nabywaniem, posiadaniem Powierzonego Mienia albo zbyciem jego składników dokonywanym w imieniu własnym, ale na rachunek Klientów Powiernik będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i czy otrzymanie oraz zwrot składników Powierzonego Mienia, na podstawie Umowy Powiernictwa będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób
Czy niezależnie od zawarcia przez udziałowców Spółki umowy powiernictwa i nabycia w jej wykonaniu na rzecz Powierzających udziałów w Spółce, dla Spółki jest spełniony warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy CIT i w związku z powyższym.
Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z
Uznanie przeniesienia własności lokali nabytych w wykonaniu umowy zlecenia powierniczego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie za wartość początkową Nieruchomości 2 wartości Wierzytelności w części odpowiadającej wartości netto Nieruchomości 2 widniejącej na fakturze dokumentującej dostawę Nieruchomości 2, uznanie wartości netto Nieruchomości 2 jako wynagrodzenie za usługę stanowiącą koszt pośredni, zaliczany do kosztów uzyskania przychodów w momencie ujęcia go w księgach rachunkowych oraz ustalenie wartości początkowej
Skutki podatkowe zawarcia umowy powiernictwa - sprzedaż nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (działki) nabytej przez powiernika na mocy umowy o wspólnym inwestowaniu.
Moment poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty wynagrodzenia na rzecz doradcy.
Skutki podatkowe nabycia udziałów/akcji w wykonaniu umowy powierniczej.
Dotyczy ustalenia, czy zwrot Należności publicznoprawnych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika; Czy zwrot Kosztów Dodatkowych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika.
Dotyczy ustalenia, czy z tytułu dochodów uzyskiwanych w związku z posiadaniem Powierzonego Mienia albo zbyciem jego składników dokonywanym w imieniu własnym, ale na rachunek Klientów Powiernik będzie podatnikiem CIT, wobec czego zostanie zobowiązany do rozpoznania obowiązku podatkowego w CIT zgodnie z obowiązującymi przepisami i rozliczenia podatku; Czy otrzymanie składników Powierzonego Mienia przez
Wnioskodawca, zawierając umowę deweloperską przed przekształceniem w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której to stroną umowy w następstwie przekształcenia będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będzie po przekształceniu w sp. z o.o. spełniał wymogi do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (CIT Estoński)
Czy zawarcie przez Spółkę deweloperskich rachunków powierniczych będzie skutkowało utratę przez Spółkę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek.
Odsetki wypłacone przez bank w związku ze zdeponowaniem na lokacie/koncie oszczędnościowym środków, które na mocy umowy powiernictwa osoba fizyczna będzie zobowiązana przekazać powierzającemu (podatnikowi CIT), stanowią przychód dla tego podatnika. Stanowisko takie zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym odsetki wypłacone przez bank w związku ze zdeponowaniem na lokacie/koncie oszczędnościowym środków, które na mocy umowy powiernictwa osoba fizyczna będzie zobowiązana przekazać Wnioskodawcy, stanowią przychód Wnioskodawcy będącym przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą w formie spółki.