Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym podnajmu nieruchomości przez osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej.
Brak zwolnienia od podatku usługi najmu nieruchomości budynkowej składającej się z dwóch lokali o charakterze mieszkalnym na cele związane z działalnością gospodarczą najemcy polegającą na ich podnajmie.
Zwolnienie od podatku usług najmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe pracowników Najemcy oraz ich rodzin, a także w zakresie wliczenia do podstawy opodatkowania kosztów eksploatacyjnych (mediów) do świadczonej usługi najmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe pracowników Najemcy oraz ich rodzin.
Zwolnienie od podatku usług wynajmu lokalu mieszkalnego na rzecz agencji pracy tymczasowej, która lokal ten udostępnia pracownikom.
Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu opłat przygotowawczych.
Usługa najmu nieruchomości na cele mieszkalne jest zwolniona z VAT zarówno w przypadku zawierania umów najmu między wynajmującym a najemcą, jak i w przypadku zawierania dalszych umów między najemcą a podnajemcą. Takie stanowisko zajął Minister Finansów - zmieniając interpretację indywidualną w tej sprawie wydaną przez Dyrektora IS w Warszawie. Poniżej fragment stanowiska MF.
Czy w związku z przedstawioną sytuacją Wnioskodawca jest zobowiązany pobierać od opisanych wyżej opłat dokonywanych na rzecz Spółki B. podatek u źródła, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 w zw. z ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w zw. z art. 12 ust. 1-3 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w wysokości 10% kwoty brutto tych opłat w przypadku gdy posiada certyfikat włoskiej
CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących amortyzacji wydatków poniesionych na inwestycję w obcym środku trwałym tylko przez okres 6 lat oraz zaliczenia niezamortyzowanej części inwestycji w obcym środku trwałym do kosztów podatkowych
W jaki sposób należy zakwalifikować przychód z tytułu podnajmu części lokalu, użyczonego przez teścia do bezpłatnego używania na cele działalności gospodarczej, oraz jakiego typu wydatki, związane z utrzymaniem podnajętej części lokalu będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
Do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować przychód uzyskany przez Podatnika z tytułu podnajmu tego samochodu?