Opodatkowanie wynagrodzenia wynikającego z umowy franchisingu (PKWIU 77.40.12.0) stawką 8,5% przychodów do kwoty 100 000 zł oraz 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawidłowości wystawienia faktury zbiorczej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów, rozpoznania przychodu oraz kontynuacji amortyzacji w związku z umową franczyzy (toolingu).
W zakresie ustalenia czy opłatę miesięczną należy kwalifikować do przychodów z praw autorskich lub praw własności przemysłowej w tym z tytułu zbycia tych praw, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o CIT oraz czy opłatę wstępną należy kwalifikować do przychodów z praw autorskich lub praw własności przemysłowej w tym z tytułu zbycia tych praw, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego z tytułu sprzedaży towarów należących do franczyzodawcy oraz towarów tzw. „reginalnych”.
Czy przesyłając wystawioną fakturę (faktura elektroniczna w formacie PDF), z wykorzystaniem i za pośrednictwem infrastruktury PKN Orlen związanej z aplikacją mobilną, na adres e-mail podany przez nabywcę mogą Państwo uznać, że jest to wydanie faktury nabywcy w myśl przepisu art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 ze zm.)?
Ponieważ prawa majątkowe nie zostały przez Spółkę nabyte, a przeszły na nią w ramach sukcesji podatkowej poprzez przejęcie przedsiębiorstwa, które je wytworzyło to przychody uzyskiwane przez Spółkę z opłaty franczyzowej nie stanowią przychodów ze źródła zyski kapitałowe. Odsetki od pożyczki zaciągniętej przez Spółkę w celu nabycia udziałów innej spółki mają w całości związek z przychodami kwalifikowanymi
Zaliczenie wydatku poniesionego tytułem opłaty za wejście do systemu (w ramach umowy ramowej rozwoju franczyzy) do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie wystawienia faktury; Zaliczenie opłat, które Wnioskodawca będzie ponosił co miesiąc (zgodnie z umową franczyzy), w wysokości uzależnionej od wartości miesięcznych przychodów z każdej restauracji, jako wartości niematerialne i prawne i ujmowanie
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie: uznania Opłaty Licencyjnej za koszt bezpośrednio związany z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi: - w części dotyczącej Opłaty Procentowej jest prawidłowe, - w części dotyczącej Opłaty Wstępnej jest nieprawidłowe; możliwości zastosowania wyłączenia przewidzianego w art. 15e ust. 11 pkt 2 updop w przypadku Opłaty Procentowej i Opłaty
W zakresie przypisania opłat franczyzowych do źródła przychodu oraz sposobu przypisania kosztów uzyskania przychodów do przychodów z zysków kapitałowych.
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym wynagrodzenia wypłacanego z tytułu udostępnienia licencji na korzystanie z Systemu.
Ewidencjonowanie i rejestrowanie sprzedaży produktów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Ewidencjonowanie i rejestrowanie sprzedaży produktów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Ewidencjonowanie i rejestrowanie sprzedaży produktów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży produktów dokonywanej przez Wnioskodawcę w imieniu i na rzecz innego podmiotu przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących.
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz P.? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz P., we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.