Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Jeżeli przy ustalaniu ceny transakcji wykupu certyfikatów, nie dochodzi i nie będzie dochodzić do ustalenia warunków odmiennych niż te, które ustaliłyby między sobą niezależne podmioty, albowiem ceny za ww. usługi lub sposób ich ustalenia wynikają i będą wynikać z Ustawy o funduszach, to Fundusz nie podlega i nie będzie podlegał przepisom Rozdziału 1a ustawy CIT.
Dotyczy ustalenia, czy transakcje polegające na zbyciu/wykupie jednostek uczestnictwa przez Fundusz nie podlegają przepisom w zakresie cen transferowych.
Jeżeli przy ustalaniu ceny transakcji zbycia i wykupu jednostek uczestnictwa, nie dochodzi i nie będzie dochodzić do ustalenia warunków odmiennych niż te, które ustaliłyby między sobą niezależne podmioty, albowiem ceny za ww. usługi lub sposób ich ustalenia wynikają i będą wynikać z Ustawy o funduszach, to Fundusz nie podlega i nie będzie podlegał przepisom Rozdziału 1a ustawy CIT.
W zakresie opodatkowania wypłaty środków z funduszu inwestycyjnego oraz przewalutowania.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych: – brak opodatkowania PIT w momencie przyznania Jednostek PSR lub ich wykorzystania do nabycia akcji; – uzyskanie przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia akcji - w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek uczestnictwa FCPE w zamian za akcje; – dochód z tytułu odpłatnego zbycia akcji, w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy Wnioskodawca jest zobowiązany w sytuacji umorzenia/odkupienia/wykupu jednostek uczestnictwa lub certyfikatów inwestycyjnych dokonać, w stosunku do wspólników spółki komandytowo-akcyjnej (SKA) będących osobami fizycznymi, poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych w stanie prawnym obowiązującym po 1 stycznia 2014 r., w przypadku gdy uczestnikiem funduszu inwestycyjnego zarządzanego
Czy wynagrodzenie Wnioskodawczyni otrzymane w formie pieniężnej lub w formie akcji Alstom w przypadku odpłatnego zbycia jednostek uczestnictwa w Funduszu na rzecz Funduszu w celu ich umorzenia stanowi przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 6 lit a) ustawy PIT?
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy otrzymane w formie pieniężnej lub w formie akcji A w przypadku odpłatnego zbycia jednostek uczestnictwa w Funduszu na rzecz Funduszu w celu ich umorzenia stanowi przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wykonując obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu umorzenia jednostek uczestnictwa nabytych przez uczestnika w drodze dziedziczenia, Fundusz oblicza podatek od podstawy opodatkowania ustalonej jako różnica należnego uczestnikowi wynagrodzenia z tytułu umorzenia jednostek i wartości tej jednostki w momencie jej nabycia w drodze dziedziczenia?
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy otrzymane w formie pieniężnej lub w formie akcji A w przypadku odpłatnego zbycia jednostek uczestnictwa w Funduszu na rzecz Funduszu w celu ich umorzenia stanowi przychód z kapitałów pieniężnych w rozumieniu art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy PIT?
Źródło przychodu z tytułu odpłatnego zbycia jednostek uczestnictwa w funduszu na rzecz funduszu w celu ich umorzenia
Zakres możliwości pomniejszenia dochodu ze zbycia akcji o uzyskaną stratę z umorzenia jednostek uczestnictwa odpowiadających akcjom.
Zakres skutków podatkowych związanych z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu.
Zakres powstania przychodu do opodatkowania z tytułu zamiany jednostek jednego subfunduszu na drugi w ramach tego samego funduszu.
Dochody z tytułu odkupienia przez fundusz jednostek uczestnictwa nabytych w drodze dziedziczenia po zmarłej matce będącej uczestnikiem funduszu nie podlegają zwolnieniu przedmiotowemu, o którym mowa w treści art. 52a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast podmiot zarządzający FIO był uprawniony do pobrania zryczałtowanego podatku na mocy art. 41 ust. 4 ww. ustawy.
W przypadku odkupienia/umorzenia w danym dniu wyceny przez fundusz, na żądanie lub żądania jednego uczestnika tego funduszu, jednostek uczestnictwa kilku subfunduszy wydzielonych w ramach tego samego funduszu dochodem podlegającym opodatkowaniu będzie różnica pomiędzy łącznym przychodem (sumą przychodów z tytułu odkupienia poszczególnych jednostek uczestnictwa podlegających odkupieniu przez fundusz
Na gruncie przedmiotowej sprawy, nie jest możliwe na formularzu PIT - 38 wspólne rozliczenie dochodów z akcji i funduszy inwestycyjnych, a tym samym rozliczenie straty w funduszach inwestycyjnych co wynika z treści przepisu art. 30a ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ od dochodu z tytułu udziału w funduszach kapitałowych pobiera się z zastrzeżeniem art. 52a zryczałtowany
Czy przychód powstały po stronie Wnioskodawcy z tytułu akcji (innych tytułów uczestnictwa) w związku z ich umorzeniem (wykupem) przez Fundusz X Y będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?
Czy przychód powstały po stronie wnioskodawcy z tytułu akcji (innych tytułów uczestnictwa) w związku z ich umorzeniem (wykupem) przez Fundusz z siedzibą w Luksemburgu będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?
Nie jest możliwe odliczenie w rozliczeniu za 2010 rok od dochodów z tytułu umorzenia jednostek funduszu inwestycyjnego straty z tytułu odpłatnego zbycia akcji notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.