Uznanie opłaty transakcyjnej za usługę samoistną oraz opodatkowanie opłaty transakcyjnej w procedurze VAT-marża.
Zastosowanie szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Możliwość stosowania szczególnej procedury, określonej przepisem art. 119 ustawy dla świadczonych usług.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie jednej właściwej stawki podatku VAT dla organizacji Usług nr 1-7 oraz uznanie, że usługa noclegowa jest elementem składowym kompleksowych Usług nr 1-4.
Opodatkowanie Usług nr 1-7 świadczonych na rzecz zamawiających oraz prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług noclegowych wykorzystywanych do świadczenia Usług nr 1-7 na podstawie art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 1 pkt lit. c) i art. 119 ust. 4 ustawy o VAT.
Odsprzedaż wszystkich opisanych we wniosku ww. usług podlega opodatkowaniu zgodnie z zasadami procedury VAT-marża, o której mowa w art. 119 ustawy. W związku z tym miejsce świadczenia tych usług to miejsce, gdzie usługodawca posiada siedzibę działalności gospodarczej (art. 28n ust. 1 ustawy) tj. w niniejszej sprawie jest to Polska.
Brak możliwości zastosowania procedury VAT marża dla odsprzedawanych usług noclegowych.
Nabycie usług noclegowych i ich odsprzedaż klientom to usługi turystyczne, które podlegają opodatkowaniu VAT w ramach szczególnej procedury VAT-marża. Nie ma znaczenia, że jest to jedyna usługa świadczona przez podatnika, której nie towarzyszą usługi dodatkowe. Tak orzekł TSUE w wyroku z 29 czerwca 2023 r. w sprawie C-108/22.
Dotyczy możliwości odliczenia podatku VAT z faktur potwierdzających zakup towarów i usług w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od nabywanych usług gastronomicznych.
Brak możliwości obniżenia podatku należnego w związku z realizacją zadania.
Uznanie świadczonych usług organizacji półkolonii oraz młodzieżowych obozów tematycznych za usługi turystyki, dla których ma zastosowanie procedura VAT marża określona w art. 119 ust. 1 ustawy.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla świadczonych usług turystyki na Wyspach Zielonego Przylądka.
Uznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, oraz nieuznanie składki uiszczanej przez Spółkę na rzecz TFG za usługę nabytą dla bezpośredniej korzyści turysty.
Zwolnienie od podatku organizacji kursów wyjazdowych nauki języków obcych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Dotyczy stawki podatku VAT do świadczonych przez Państwo usług turystyki w zakresie transportu lotniczego realizowanego z terytorium Polski na terytorium Bośni i Hercegowiny.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania importu usług organizacji praktyk zawodowych oraz importu usług polegających na organizacji wycieczki fakultatywnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zawierających błędną stawkę, dokumentujących nabycie usług pośrednictwa w sprzedaży usług turystycznych.
Brak obowiązku zastosowania szczególnej procedury dotyczącej usług turystyki przy świadczeniu usług w zakresie organizacji obozów sportowych.
Świadczona przez Państwa usługa polegająca na organizacji i przeprowadzeniu kursu korzysta ze zwolnienia od podatku VAT przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy.
Zwolnienie od opodatkowania usług w zakresie organizacji wypoczynku dla dzieci w formie półkolonii i kolonii zarówno dla dzieci będących uczniami Wnioskodawcy jak i niebędących uczniami oraz ustalenia, czy dla świadczonych usług organizacji kolonii dla dzieci niebędących uczniami Wnioskodawcy ma zastosowanie procedura VAT marża, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy.
Brak opodatkowania i rozliczenia podatku należnego w Polsce z tytułu dostawy towaru realizowanej przez Wnioskodawcę w ramach transakcji łańcuchowej.