Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
Skutki podatkowe sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli w momencie zawarcia umowy część zapasów znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Opodatkowanie usług doradczych na rzecz osób fizycznych (obcokrajowców) na terytorium Polski, a w związku z tym obowiązek ewidencjonowania ich sprzedaży na kasie rejestrującej.
Środki pieniężne będące przedmiotem Umowy Pożyczki w chwili jej zawarcia będą się znajdowały poza terytorium Polski oraz Umowa Pożyczki zostanie zawarta poza terytorium Polski (tj. w Wielkiej Brytanii, zgodnie z art. 70 § 2 Kodeksu cywilnego).
Dotyczy możliwości zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w związku z eksportem towarów na terytorium RP, UE i krajów trzecich.
Uznanie, że czynność udostępnienia narzędzia informatycznego do wymiany walut za wynagrodzeniem należy kwalifikować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
opodatkowanie akcyzą czynności nabycia i sprzedaży samochodów osobowych poza terytorium kraju na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego
Brak obowiązku rejestracji Wnioskodawcy jako podatnika podatku VAT w związku z wynajmem nieruchomości w Polsce.
Tutejszy Organ podatkowy stoi na stanowisku, że działalność Spółki z siedzibą w Norwegii w zakresie opisanym w wniosku, stanowi dla Wnioskodawcy zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy polsko-norweskiej. Tym samym uzyskiwanie przez Wnioskodawcę dochodów w Polsce z pośrednictwem zakładu prowadzi do powstania źródła przychodów, które winno być opodatkowane w Polsce. Zgodnie z postanowieniami wspomnianego
W zakresie powstania zakładu Wnioskodawcy w Polsce oraz opodatkowania podatkiem dochodowym w Polsce sprzedaży Towarów.
W sytuacji gdy Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, Wnioskodawcy, który świadczy usługi opodatkowane podatkiem VAT na terytorium Polski oraz usługi, które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT na terytorium Polski przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących nabyć na terytorium Polski towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością
Czy działalność gospodarcza wnioskodawcy na terenie Niemiec będzie skutkowała powstaniem zakładu i ograniczonym obowiązkiem podatkowym na terenie Niemiec? Czy wspólnik spółki komandytowej (komplementariusz), który posiada siedzibę w Polsce, z tytułu osiąganych dochodów na terytorium Niemiec będzie opodatkowany na terytorium RP z uwagi na nieograniczony obowiązek podatkowy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania przedstawicielstwa za zakład na terytorium Polski.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy pożyczki.
Czy wobec tak przedstawionego zdarzenia przyszłego można stwierdzić, że przedmiotowa umowa pożyczki nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Czy wobec tak przedstawionego zdarzenia przyszłego można stwierdzić, że przedmiotowa umowa pożyczki nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia miejsca świadczenia usług wynajmu stoisk na targach i wystawach oraz ustalenia miejsca świadczenia usług świadczonych przez podwykonawców.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pożyczki zawarte poza granicami Polski będą podlegały w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC)?
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pożyczki zawarte poza granicami Polski będą podlegały w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC)?
umowa pożyczki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ jak wskazał Wnioskodawca środki pieniężne w chwili jej zawarcia będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz umowa pożyczki zostanie zawarta poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Należy stwierdzić, iż umowa pożyczki nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ponieważ jak wskazał Wnioskodawca środki pieniężne w chwili jej zawarcia będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz umowa pożyczki zostanie zawarta poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.