Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczenia usług w postaci pełnienia funkcji dyrektora szkół.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług stołówkowych, usługi dowożenia uczniów do szkoły oraz usług noclegowych/zakwaterowania dla Państwa uczniów.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia świadczonych usług edukacyjnych i dodatkowych z opodatkowania VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy.
Możliwość zastosowania wyłączenia podatkowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem w ramach umowy sprzedaży nieruchomość w celu realizacji zadań statutowych uczelni.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT zakwaterowania w Schronisku Młodzieżowym uczniów i nauczycieli ze szkół niepublicznych
W analizowanym przypadku dla dostawy urządzenia Multiboard (tablica interaktywna z komputerem) dokonywanej na rzecz placówek oświatowych lub jednostek zarządzających placówkami oświatowymi zastosowanie znajdzie preferencyjna stawka podatku w wysokości 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy. W przedmiotowej sprawie Wnioskodawca zamierza dokonać sprzedaży urządzenia Multiboard (tablica
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług dydaktycznych dla szkoły wyższej w oparciu o przepisy art. 43 ust. 1 pkt 26 lub 27 ustawy o podatku od towarów i usług.
w zakresie: czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów:- koszty noclegów wykupione w celu zakwaterowania uczniów (kursantów) podczas odbywania przez nich praktycznej nauki zawodu (praktyk),- wypłacany uczniom (kursantom) ryczałt na pokrycie kosztów wyżywienia w wysokości nie mniejszej niż 40% diety wynikającej z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy wynagrodzenie otrzymywane z tytułu pełnienia funkcji dyrektora placówki, a w całości pokrywane z dotacji wypłaconej przez Urząd Miasta, jest zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy należy je wykazywać jako dochód w zeznaniu rocznym?
Zawarcie umowy pożyczki przez Fundację podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy i nie podlega wyłączeniu spod opodatkowania na podstawie art. 2 ust. 1 lit. f ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zawarta umowa pożyczki nie korzysta również ze zwolnienia zawartego w art. 8 pkt 2a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy umowy pożyczki zawarte przez Uczelnię z przeznaczeniem ich na spłatę zobowiązań Uczelni z tytułu wynagrodzeń pracowników, składek ZUS, zaliczek na podatek, czynszu, opłat za telefon, energię, gaz, opłat za obsługę podatkowo-księgową, obsługę bhp oraz na pokrycie wydatków związanych z promocją Uczelni, podlegają wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art.
Czy Wnioskodawca z tytułu prowadzonej przez siebie działalności edukacyjno-wychowawczej świadczy usługi w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług i w związku z tym podlega jej regulacjom, ale korzysta jednocześnie ze zwolnienia od tego podatku (stosuje stawkę ZW) zarówno w zakresie działalności edukacyjno-wychowawczej, której koszty pokryte są dotacją oświatową w rozumieniu przepisów u.s.o.
Czy umowy pożyczki zawarte przez Uczelnię z przeznaczeniem ich na spłatę zobowiązań Uczelni z tytułu wynagrodzeń pracowników, składek ZUS, zaliczek na podatek, czynszu, opłat za telefon, energię, gaz, opłat za obsługę podatkowo-księgową, obsługę bhp oraz na pokrycie wydatków związanych z promocją Uczelni, podlegają wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art.
Czy pobór wynagrodzenia przez Wnioskodawcę za prowadzenie szkół skutkuje uzyskaniem przychodu przez Wnioskodawcę, a tym samym powoduje utratę zwolnienia przedmiotowego z interpretowanej normy (tj. art. 17 ust. 1 pkt 47 updop)?
Czy do limitu przychodów, od których uzależnione jest przejście z księgi przychodów i rozchodów na pełne księgi rachunkowe wlicza się dotacje przekazywane przez jednostki samorządu terytorialnego na każdego słuchacza?
Czy przychody z tytułu czesnego i wpisowego podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i wlicza się je do limitu przychodów, od którego zależy przejście z księgi przychodów i rozchodów na pełne księgi rachunkowe?
Co należy uznać za datę powstania przychodu w przypadku usług świadczonych przez prywatne szkoły języków obcych, gdy opłata wnoszona jest przez kursantow z góry za cały rok?
Czy wyższa szkoła niepubliczna, kształcąca studentów m.in. w zakresie "zarządzanie ośrodkami hodowli i rekreacji konnej", z tytułu zakupu samochodu - do przewozu koni - od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, korzysta ze zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych?