Skutki podatkowe otrzymania spłaty w walucie obcej kwoty kapitału pożyczki wraz z odsetkami, zaciągniętej w PLN i przewalutowanej na euro.
Czy w związku z Podziałem, z Dniem Podziału Wnioskodawca wstąpi na podstawie art. 93c Ordynacji podatkowej we wszelkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Spółki dzielonej pozostające w związku z przydzielonymi Wnioskodawcy w Planie Podziału składnikami majątku? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Niezależnie od tego czy dłużnik, który przekształcił swoją jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę kapitałową będzie wyrejestrowany z rejestru podatników VAT lub pozostanie podatnikiem VAT, np. ze względu na świadczenie usług odpłatnego udostępniania rzeczy i praw, będziecie Państwo mogli dokonać korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług
Obowiązek Spółki jako następcy prawnego Pana „A” prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą do wystawienia faktury korygującej do faktury zaliczkowej dotyczącej eksportu towarów.
Czy rekompensata, którą otrzyma Spółka od Gminy za świadczenie usług określonych w umowie wykonawczej w sytuacji, gdy sprzedaż biletów będzie prowadziła Spółka i przychody ze sprzedaży biletów są przychodami Spółki a otrzymana rekompensata służy wyrównaniu kosztów działalności Spółki (pokrycia ujemnego wyniku finansowego netto wynikającego z różnicy poniesionych kosztów i przychodów), stanowi obrót
Czy prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym będzie przysługiwało Spółce?
Czy rekompensata, którą otrzyma Spółka od Gminy za świadczenie usług określonych w umowie wykonawczej w sytuacji, gdy sprzedaż biletów przejmie Gmina i przychody ze sprzedaży biletów są przychodami Gminy, stanowi obrót podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT (Wariant I)?
Planowane przez Wnioskodawcę (po przekształceniu w Spółkę jawną) zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej oraz prawa własności posadowionych na niej budynków będzie zwolnione od podatku od towarów i usług.
Jaka stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży wyżej opisanych: budynku, budowli i prawa wieczystego użytkowania gruntu?
Czy wypłacone przez spółkę komandytową wynagrodzenia dot. umów zlecenia, zarachowane w spółce akcyjnej mogą być kosztem podatkowym w spółce komandytowej i przypisane tym samym do kosztów podatkowych komplementariusza (Wnioskodawcy) w wysokości 1%?