Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (wymiana stolarki okiennej, wymiana dachu - nadbudowa, instalacja c.o.)
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - faktura wystawiona na małżonka, niebędącego właścicielem nieruchomości.
Czy może Pani odliczyć od podstawy obliczenia podatku ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych ulgę termomodernizacyjną (art. 26h ust. 1 wskazanej ustawy na termomodernizację budynku mieszkalnego wchodzącego w skład majątku wspólnego Pani i męża, w wysokości pełnych wydatków na termomodernizację poniesionych w danym roku podatkowym z Państwa
Ulga termomodernizacyjna – wymiana stolarki okiennej, dokumentowanie wydatków.
Stawki podatku dla usługi polegającej na montażu okien, drzwi i bram garażowych wraz ze sprzedażą materiałów.
Czy dokonanie przez spółdzielnię mieszkaniową członkom spółdzielni częściowego zwrotu kosztów wymiany stolarki okiennej stanowi przychód z innych źródeł w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 w zw. z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu?
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi wymiany stolarki okiennej z wykorzystaniem podwykonawcy i zakupionych wcześniej przez Wnioskodawcę materiałów na zlecenie generalnego wykonawcy remontu budynku mieszkalnego sklasyfikowanego w PKOB 111 lub PKOB 112, będzie opodatkowane 7% stawką podatku od towarów i usług?
Jaką stawką podatku VAT opodatkowane są usługi w zakresie montażu stolarki otworowej w budynku mieszkalnym przez podatnika będącego oraz niebędącego producentem? Czy stawkę 7% należy traktować jako stawkę obowiązującą do całej należności za wykonaną usługę (łącznie z zużytymi do jej wykonania materiałami w tym wyprodukowanym oknem, drzwiami) czy tylko dla usługi montażu? Czy można zastosować stawkę
Czy uzyskany od spółdzielni mieszkaniowej zwrot części poniesionych wydatków za wymianę stolarki okiennej stanowi przychód podlegający opodatkowaniu w świetle obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Montaż okien i drzwi przez producenta w domu zakonnym (PKOB 113).
Jaką stawką podatku VAT powinna być opodatkowana czynność polegająca na wymianie stolarki okiennej w budownictwie mieszkaniowym z wykorzystaniem produkowanych przez X okien wraz z robotami wykończeniowymi?
Jaką należy zastosować stawkę podatku VAT na fakturze dla usług remontowo-budowlanych w budownictwie mieszkaniowym, jeśli podatnik na fakturze w jednej pozycji chce usługę wraz z materiałem?
Czy producent okien i drzwi ma prawo do zastosowania 7% stawki podatku VAT, dokonując montażu tych okien w mieszkaniu klienta ?
Czy świadczenie usługi polegającej na montażu stolarki okiennej (kupno okien od producenta, demontaż starych okien i montaż nowych, wymiana parapetów i położenie tynków) w budownictwie mieszkaniowym, podlega opodatkowaniu według stawki VAT 7% ?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych, w tym głównie stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonywaniem prac remontowo - montażowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Pani firma pozyskuje klientów, zawiera umowy na prace remontowo-montażowe w oparciu o własne materiały i w końcowym etapie wystawia
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowana jest usługa montażu okna lub drzwi w budynku mieszkalnym?
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji okien i drzwi oraz świadczenia usług budowlanych m. in.: montażu stolarki otworowej. Podatnik otrzymał zlecenie na wykonanie montażu okien w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Usługi te wykonywane będą z wykorzystaniem materiałów wyprodukowanych przez Podatnika. Podatnik zapytuje o stawkę podatku od towarów i usług obowiązującą od 01.05.2004