Możliwość odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej, tj. wykonanie konstrukcji drewnianej do ocieplenia, ocieplenie pianką PUR, montaż okien dachowych i wykonanie pokrycia blachodachówką.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (wymiana stolarki okiennej, wymiana dachu - nadbudowa, instalacja c.o.)
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - faktura wystawiona na małżonka, niebędącego właścicielem nieruchomości.
Czy może Pani odliczyć od podstawy obliczenia podatku ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych ulgę termomodernizacyjną (art. 26h ust. 1 wskazanej ustawy na termomodernizację budynku mieszkalnego wchodzącego w skład majątku wspólnego Pani i męża, w wysokości pełnych wydatków na termomodernizację poniesionych w danym roku podatkowym z Państwa
Ulga termomodernizacyjna – wymiana stolarki okiennej, dokumentowanie wydatków.
zastosowanie 8% stawki podatku VAT dla usług montażu stolarki budowlanej, dokonywanej w ramach społecznego programu mieszkaniowego
Stawki podatku dla usługi polegającej na montażu okien, drzwi i bram garażowych wraz ze sprzedażą materiałów.
Stawka podatku dla usług polegających na wymianie oraz montażu zewnętrznych rolet okiennych i drzwiowych oraz markiz.
w zakresie opodatkowania dostawy stolarki budowlanej wraz z usługą transportu i montażu
Podatek od towarów i usług w zakresie stosowania zwolnienia od podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy dla prowadzenia usług szkoleniowych.
Które z prac remontowych są zaliczone, aby Wnioskodawca mógł skorzystać z ulgi mieszkaniowej 19% w PIT 39: wymiana instalacji elektrycznej, drzwi wejściowych, nowe okna, drzwi wewnętrzne, stara stolarka w zabudowanych na stałe szafach, skucie odpadających tynków, gładzie i malowanie w całym mieszkaniu (mieszkanie z okresu przedwojennego), cyklinowanie podłóg, oczyszczenie i pomalowanie starych żeliwnych
Stawka podatku dla usług polegających na wymianie oraz montażu zewnętrznych rolet okiennych i drzwiowych oraz markiz.
Stawka podatku dla produkcji i montażu balustrad schodowych, balkonowych i tarasowych oraz krat okiennych w budynkach i lokalach mieszkalnych.
Czy według przepisu § 5 ust. 1a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.), podatnik świadczący usługi dostawy i montażu stolarki drzwiowej w lokalach mieszkalnych i innych obiektach wymienionych w § 5 ust. 1a ww. rozporządzenia, ma prawo stosować stawkę podatku 7% do dnia 31
Czy w latach 2005-2006 można było wybrać opodatkowanie przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej z tytułu wykonywania robót związanych z montażem stolarki budowlanej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych ?
Czy w przypadku sprzedaży elementów stolarki budowlanej wraz z montażem i innymi pracami budowlano-montażowymi w obiektach budownictwa mieszkaniowego dla całości stosuję stawkę VAT 7%, czy też jak dotychczas, rozdzielam sprzedaż stolarki budowlanej wg stawki 22%, a prace montażowe i budowlano-montażowe wg stawki 7%?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług powinien stosować producent okien i drzwi przy montażu swoich wyrobów?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy dostawie (przez producenta) stolarki budowlanej oraz montażu tychże okien na rzecz budownictwa mieszkaniowego?
Czy sprzedaż usługi polegającej na założeniu stolarki budowlanej w budynku mieszkalnym z materiału własnego wykonawcy (okna, parapety, pianka montażowa, profile itp.) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT wg stawki 7% w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?
Podatnik zwrócił się do urzędu skarbowego z zapytaniem o prawidłową stawkę podatku od towarów i usług na oferowane przez Spółkę materiały budowlane, których jest producentem (tj. okna, drzwi, rolety, żaluzje i moskitiery). Zaznaczył ponadto, iż w zdecydowanej większości stolarkę budowlana Podatnik oferuje wraz z montażem.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej podatnik dokonuje sprzedaży materiałów budowlanych oraz wykonuje usługi budowlane. Jaka stawka podatku od towarów i usług będzie miała zastosowanie do usług budowlanych w budynku mieszkalnym, wykonywanych z materiałów wykonawcy, polegających na montażu stolarki budowlanej w szerokim znaczeniu - demontaż, pomiary, montaż parapetów, itd. - na podstawie załączonej