Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części od towarów i usług nabytych, w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
1. Czy działalność Wnioskodawcy w zakresie realizacji projektów z Obszarów B+R przedstawiona w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego stanowi/będzie stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 Ustawy CIT, która uprawnia Spółkę do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT? 2. Czy Koszty projektów z Obszarów B+R ponoszone przez Spółkę, opisane w stanie faktycznym
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na realizacji Projektów, podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi 7/20 działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r. która uprawnia do zastosowania ulgi? 2. Czy koszty ponoszone przez wnioskodawcę w związku z realizacją
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizowanym projektem.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup urządzeń medycznych.
Brak opodatkowania bezpłatnego udostępnienia na rzecz Klientów Sprzętu Medycznego do używania.
Dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zakupu towarów i usług, które zostały wykorzystane do zrealizowania projektu
zakresie braku możliwości odzyskania podatku VAT w zakresie realizowanego projektu
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktury za zakupiony sprzęt medyczny oraz oprogramowanie.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku z faktur na zakupiony sprzęt medyczny w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu sprzętu i wyposażenia medycznego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia sprzętu medycznego w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie zwolnienia z podatku dla dostawy sprzętu medycznego z montażem i przeszkoleniem pracowników w zakresie jego obsługi.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem specjalistycznego sprzętu medycznego sfinansowanego ze środków unijnych w ramach realizacji projektu.
Prawo do obniżenia podatku VAT należnego o kwotę podatku naliczonego przy zakupie towarów i usług nabywanych w związku z realizacją projektu pn. Poprawa jakości diagnostyki obrazowej w celu zwiększenia efektywności leczenia ().
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem sprzętu medycznego w ramach projektu.
1) Czy nieodpłatne użyczenie rzeczy (sprzętu medycznego) należy potraktować jako podlegające opodatkowaniu, jeżeli użyczającemu przy nabyciu użyczanych rzeczy przysługuje prawo odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach zakupu, gdzie użyczający nieodpłatnie ten sprzęt jest jednocześnie dzierżawcą i pobiera z tego tytułu comiesięczny czynsz? 2) W jakim momencie należy rozpoznać obowiązek podatkowy
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku planowanymi inwestycjami.