Czy realizowane przez Spółkę wypłaty do Kontrahentów w postaci Opłat Dodatkowych stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop (tj. należności za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego) i w związku z tym podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce.
Opodatkowanie stawką w wysokości 0% importowej i eksportowej usługi spedycyjnej, realizowanych na trasach między Turcją a Polską oraz Turcją a państwem UE oraz opodatkowanie na terytorium kraju usługi wewnątrzwspólnotowej usługi spedycyjnej
Ustalenie czy usługa, którą wykonuje Wnioskodawca: zawierania umów przewozu i która podlega pod PKWiU 52, może być opodatkowana PPE ryczałtem 8,5%.
Brak prawa do zastosowania stawki 0% dla świadczonych usług spedycji międzynarodowej.
Możliwość opodatkowania usług pośrednictwa w branży transportowo-logistycznej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Czy powstanie w Polsce zakład podatkowy Wnioskodawcy w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz art. 5 Umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec?
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% dla usługi organizacji transportu morskiego i ubezpieczenia cargo w ramach świadczenia usługi spedycyjnej
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (PKD 52.29.C).
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (74.90.12.0 i 52.29.12.0).
Określenie czy posiadane przez Wnioskodawcę dokumenty są dokumentami wystarczającymi dla zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla usług transportu drogowego stanowiącego część transportu międzynarodowego.
Określenie miejsca świadczenia usługi przewozowo-spedycyjnej oraz bezpośrednio z nią związanych usług dodatkowych.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do świadczonych usług transportowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi za złe długi oraz dokonać korekty podatku należnego.
W zakresie uznania świadczonych przez Spółkę usług za usługi transportu międzynarodowego, oraz zastosowania stawki podatku VAT 0% dla ww. usług,
W zakresie uznania świadczonych przez Spółkę usług za usługi transportu międzynarodowego oraz zastosowania stawki podatku VAT 0% dla ww. usług.
Jesteśmy firmą spedycyjną. Dostajemy faktury za usługę transportową od naszych przewoźników w euro. VAT na takich fakturach do końca 2013 r. przeliczaliśmy według kursu NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Jaki kurs powinniśmy stosować obecnie?
Stawka podatku VAT dla świadczonych usług spedycji obejmujących transport towarów.
Czy na fakturze za usługę spedycyjną polegającą na organizacji transportu pod osłoną karnetu ATA towaru (grafiki, rzeźby, obrazy, banery, itd.) jadącego na wystawę z Polski do kraju trzeciego zastosowano właściwą stawkę VAT tj. 0% czy też powinna być zastosowana stawka 23%?
określenie stawki podatku VAT dla usług wystawiania dokumentów tranzytowych T1
W zakresie określenia stawki podatku oraz podstawy opodatkowania dla usługi ubezpieczenia świadczonej w związku z usługą spedycyjną dotyczącą importu towarów