Uznanie sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w upadłości przez syndyka za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia zespołu składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Transakcja zbycia przez syndyka wskazanych we wniosku składników majątku upadłej spółki stanowić będzie transakcję zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ogłoszenie upadłości Spółki, a w konsekwencji zamknięcie jej ksiąg rachunkowych, pozostanie bez wpływu na sposób funkcjonowania PGK oraz przyjęty przez PGK rok podatkowy? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Czy Spółka powinna naliczać amortyzację od dzierżawionych obiektów i urządzeń? Czy amortyzacja ta będzie stanowić koszt uzyskania przychodów?
Czy spółka akcyjna w upadłości może - na podstawie art. 16f updop - amortyzować używane na potrzeby upadłości środki trwałe ?