Interpretacje

Interpretacja
01.02.2024 Podatki

Wypłacane dyskonto (oraz ewentualne inne opłaty) stanowi wynagrodzenie należne w zamian za przystąpienie do transakcji faktoringu albo sekurytyzacji. Wypłata dyskonta (oraz innych opłat) na rzecz podmiotów wymienionych we wniosku stanowi dla Spółki koszt związany z uzyskaniem środków finansowych i z korzystaniem z nich.

Interpretacja
17.01.2024 Podatki

Konsekwencje podatkowe przeniesienia ze Spółki na SPV własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia

Interpretacja
04.10.2023 Podatki

Obrót w postaci odsetek z tytułu udzielenia przez Państwa pożyczki podporządkowanej na rzecz B. w związku z zawartą Transakcją sekurytyzacji nie powinien być przez Państwa wliczany do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy branego pod uwagę przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i nast. ustawy, gdyż jej udzielenie stanowi/będzie dla Państwa stanowić transakcję finansową o

Interpretacja
20.03.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca jest zobowiązany jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od przekazywanego Kupującemu wynagrodzenia z tytułu uczestnictwa w Programie sekurytyzacji (tj. Opłaty za Uczestnictwo)?

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Czy należności uzyskane od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)

Interpretacja
21.10.2022 Podatki

Skutki podatkowe związane z transakcją sekurytyzacji w odniesieniu do sprzedaży wierzytelności wynikających z zawartych umów leasingu.

Interpretacja
04.10.2022 Podatki

Opisana we wniosku usługa sekurytyzacji – i tym samym dokonywane w jej ramach na podstawie umowy sprzedaży nabycie wierzytelności – będzie podlegała uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług; czynności sprzedaży będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
31.08.2022 Podatki

W zakresie skutków podatkowych nabycia Wierzytelności oraz zwrotnego przeniesienia Wierzytelności dokonanego w ramach kompleksowej Usługi Sekurytyzacji.

Interpretacja
25.03.2022 Podatki

Po rezygnacji ze stosowania zwolnień podatkowych, dokonanej na podstawie art. 43 ust. 22 ustawy, Spółce nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług obsługi prawnej, związanych z wierzytelnościami nabytymi w przeszłości od instytucji pożyczkowych.

Interpretacja
11.02.2022 Podatki

1. Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności przez Spółkę do SPV będą wykonane w ramach świadczonej przez SPV na rzecz Spółki usługi w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Czy Spółka będzie podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej świadczonej przez SPV, zobowiązanym do rozpoznania tej transakcji jako importu usług dla celów podatku VAT w Polsce, i w konsekwencji, czy SPV nie

Interpretacja
04.10.2021 Podatki

Czy należności uzyskane od Dłużników i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami będą stanowiły płatności opodatkowane w Polsce, w tym płatności, o których mowa w art. 21 ustawy o CIT, od których Spółka będzie zobowiązana do poboru podatku u źródła na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT?

Interpretacja
22.07.2021 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej należności uzyskanych od Leasingobiorców oraz Pożyczkobiorców przekazywanych przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami.

Interpretacja
22.07.2021 Podatki

Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności przez Spółkę na rzecz SPV dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.07.2021 Podatki

Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności przez Spółkę na rzecz SPV dokonane w ramach usługi sekurytyzacji będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
02.07.2021 Podatki

Czy zwrotne przeniesienie Wierzytelności do Spółki na mocy określonego w umowie prawa lub obowiązku odkupu, dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji, w związku z objęciem zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
01.03.2021 Podatki

opodatkowania czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych (inicjatorów) na podstawie Umowy sekurytyzacji, których przedmiotem będą wierzytelności wymagalne.

Interpretacja
01.03.2021 Podatki

opodatkowania czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz niestandaryzowanych sekurytyzacyjnych funduszy inwestycyjnych (inicjatorów) na podstawie Umowy sekurytyzacji, których przedmiotem będą wierzytelności wymagalne.

Interpretacja
18.02.2020 Podatki

w zakresie czy należności uzyskane od Leasingobiorców i przekazywane przez Spółkę do SPV w ramach usługi administrowania Wierzytelnościami nie będą stanowiły płatności, o których mowa w art. 21 i art. 22 updop, a w konsekwencji, czy należności te nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce.

Interpretacja
20.08.2019 Podatki

w zakresie obowiązku poboru podatku u źródła w związku z przekazywanymi przez Spółkę do spółki luksemburskiej kwotami odpowiadającymi spłatom Wierzytelności w wykonaniu umowy o administrowanie wierzytelnościami

Interpretacja
20.08.2019 Podatki

Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności na rzecz SPV.

Poprzednia Następna