Osiągane przez Wnioskodawcę przychody z tytułu świadczenia usług kierowania pojazdem ciężarowym o ładowności powyżej 2 ton, służącym do przewozu ładunków, mogą być opodatkowane 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ww. ustawy.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwość zaliczenia do kosztów bezpośrednich podatku od środków transportowych oraz opłat za obowiązkowe ubezpieczenie.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.12.0 (usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Co do zasady w przypadku wykorzystania pojazdu (również konstrukcyjnie przeznaczonego do działalności gospodarczej) do celów mieszanych Wnioskodawcy nie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu.
w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z wniesieniem aportu składników majątku w postaci samochodów ciężarowych do spółki
1. Czy w przypadku cesji praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu ocena spełnienia przez umowę warunków określonych w art. 17b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych winna być dokonywana według stanu na dzień zawierania umowy leasingu z pierwszym korzystającym? 2. Czy Wnioskodawca będzie mógł wykupić przedmiot leasingu po cenie wykupu przewidzianej w umowie leasingu bez deklarowania
1. Prawo do odliczenia 100% podatku Z tytułu wydatków eksploatacyjnych na samochód ciężarowy. 2. Stawka podatku na usługi budowlane w budownictwie mieszkaniowym.
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa i oleju napędowego służących do napędu pojazdów samochodowych.
zakres kosztów uzyskania przychodu w przypadku zawarcia umowy leasingu finansowego.
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia wartości netto i VAT naliczonego wynikającego z faktury?
Czy opisane opłaty leasingowe stanowią należności licencyjne w rozumieniu polsko - duńskiej umowy o UPO, przy wypłacie których Spółka powinna pobierać i odprowadzać do polskiego urzędu skarbowego 5% podatek u źródła (przy założeniu, że na moment dokonania płatności Wnioskodawca posiada certyfikat duńskiej rezydencji podatkowej faktycznego odbiorcy płatności)?
powstanie obowiązku podatkowego z tytułu zakupu samochodu ciężarowego i jego przerobienia na ambulans
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług polegających na prowadzeniu szkoleń z zakresu techniki jazdy dla kierowców motocykli.
Mimo tego, iż bieżąca zmiana konstrukcyjna pojazdu niesie zmiany w odliczaniu podatku VAT, to pozostaje bez wpływu na nabyte uprzednio prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z rat leasingowych pojazdu.
Czy Wnioskodawca może odliczać całość podatku VAT naliczonego zarówno od faktur za leasing tego samochodu jak i od zakupionego paliwa do tego samochodu?
Czy dochód osiągnięty w Polsce przez Spółkę działającą w Polsce poprzez oddział z tytułu wynajmu/leasingu samochodów ciężarowych będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce na zasadach ogólnych, jako zysk osiągany przez Spółkę na terytorium Polski za pośrednictwem zakładu w rozumieniu art. 5 konwencji z dnia 20 sierpnia 2001 r. w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zawartej
Czy pierwsza rata leasingowa wynikająca z harmonogramu opłat w wysokości 75.721,51zł jest kosztem uzyskania przychodów , zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zawarcia umowy leasingu operacyjnego samochodu ciężarowego.