Brak możliwości skorzystania przez czynnego sędziego ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ulga dla pracującego seniora).
Na gruncie opisanego we wniosku stanu faktycznego (…) wypłacając wyżej wymienione świadczenie działa jako płatnik (organ rentowy), o którym mowa w art. 34 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec czego jest obowiązany do poboru zaliczek miesięcznych od dokonywanych wypłat i sporządzenia rocznego obliczenia podatku (PIT-40A) albo informacji o dochodach (PIT-11A).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 154 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania z ulgi dla seniorów.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z „ulgą dla pracujących seniorów”.
Skutki podatkowe wypłaty środków pieniężnych z rachunku głównego oraz z rachunku IKE.
Czy przedstawiony zamiar, co do zasad rozliczania wynagrodzeń wypłacanych sędziom sportowym oraz komisarzom technicznym za obsługę zawodów jest prawidłowy?
Wnioskodawca prawidłowo stwierdził we wniosku, że w opisanej sytuacji wynagrodzenie otrzymywane z tytułu prowadzenia zawodów sportowych, stanowiące przychód z działalności wykonywanej osobiście należy w oparciu o przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - traktować odrębnie od wynagrodzenia za wykonywanie pozostałych czynności wymienionych w umowie. Stałe wynagrodzenie, nie będące wynagrodzeniem
Czy przedstawiony zamiar, co do zasad rozliczania wynagrodzeń wypłacanych sędziom sportowym oraz komisarzom technicznym za obsługę zawodów jest prawidłowy?
Czy należy uposażenie sędziego oraz uposażenie prokuratora w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zgodnie z treścią art. 12 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy naliczać koszty uzyskania przychodów w zryczałtowanej wysokości w odniesieniu do uposażenia wypłacanego sędziemu w stanie spoczynku?
Opodatkowanie należności wypłaconych z tytułu umowy o dzieło i związanych z tym faktem obowiązków płatnika.
Czy przedstawiony we wniosku sposób ustalania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przy dokonywaniu wypłaty uposażenia sędziom w stanie spoczynku jest właściwy?
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do sędziego w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych członków rodzin sędziego.
Czy w związku z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego za sędziowanie należy stosować przepisy art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy pdof?
Czy od ekwiwalentów sędziowskich oraz umów zleceń do 200 zł należy naliczać i pobierać podatek zryczałtowany?
Dotyczy interpretacji przepisów podatku od towarów i usług w sprawie zwolnienia od opodatkowania usług świadczonych w zakresie sędziowania meczów piłki siatkowej.
Czy mają być wykazane i na jakiej podstawie przychody z tytułu pełnienia obowiązków sędziego zawodów sportowych w zeznaniu podatkowym, jeżeli płatnik nie wywiąże się z obowiązku doręczenia informacji?Czy sędzia zawodów sportowych zatrudniony w kilku klubach ma prawo do odliczenia podwyższonych kosztów uzyskania przychodu?
Z osobą, która jest sędzią w stanie spoczynku pobierającą uposażenie, zawarliśmy umowę zlecenia, której przedmiotem jest świadczenie usług prawniczych. Umowa została zawarta na okres 5 miesięcy. Mamy wątpliwości, czy sędziego należy zgłosić do ubezpieczeń społecznych i opłacać składki od jego wynagrodzenia.