W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego, w związku ze świadczeniem usług rzeczoznawcy oraz w związku ze świadczeniem usług na rzecz sądu rejonowego oraz usług jako biegły skarbowy.
Zwolnienie od podatku praktyk zawodowych dla rzeczoznawców majątkowych w myśl art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy.
Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie doskonalenia zawodowego rzeczoznawców majątkowych
Zwolnienie od podatku usług szkoleniowych świadczonych na rzecz rzeczoznawców majątkowych.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wykonując usługi rzeczoznawstwa majątkowego.
zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie doskonalenia zawodowego rzeczoznawców majątkowych
zwolnienie od podatku praktyk zawodowych dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych
Czy sporządzanie opinii na rzecz sądów w zakresie szacowania wartości nieruchomości oraz czynszu, w formie operatu szacunkowego i poza tą formą, jest doradztwem, a jeśli nie to czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego przepisami prawa w art. 113 ust. 11 ustawy o VAT?
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT do przeprowadzonej usługi szkoleniowej polegającej na prowadzeniu praktyki zawodowej w zakresie wyceny nieruchomości.
Czy świadczone usługi kształcenia zawodowego w zakresie doskonalenia zawodowego kandydatów na rzeczoznawców majątkowych polegające na odbywaniu praktyki zawodowej w zakresie wyceny nieruchomości korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług przewidzianego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług?
Istota dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT
1. umowy o dzieło dotyczące świadczonych usług rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych2. warunki korzystania ze zwolnienia podmiotowego w VAT
Czy usługi rzeczoznawstwa wykonywane na rzecz sądów, prokuratur i komorników sądowych korzystają ze zwolnione od podatku od towarów i usług
Czy opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają czynności wykonywane przez rzeczoznawcę majątkowego w ramach umów o dzieło zawieranych z osobami prawnymi prowadzącymi działalność gospodarczą w zakresie wyceny nieruchomości?
Czy na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) istnieje możliwość odliczenia podatku od wartości dodanej wynikającego z rachunków wystawionych przez niemieckie firmy za wykonane usługi na terytorium Niemiec, tj. usługi holowania samochodów i opracowania opinii rzeczoznawczej dotyczącej zaistniałych szkód w wyniku wypadku drogowego
Czy wykonywane przez podatnika czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też są od tego podatku zwolnione?
Podatniczka zapytuje:- czy wykonując w ramach samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej wyłącznie usługi w zakresie wyceny nieruchomości może skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów usług, jeżeli wartość sprzedaży nie przekroczy w roku podatkowym kwoty 10.000euro?- czy wykonując w ramach samodzielnie prowadzonej
Czy prowadzona przez podatniczkę działalność (przedmiotem działalności są badania i analizy techniczne - świadczenie usług w zakresie rzeczoznastwa) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy rzeczoznawca uzyskujący dochody na podstawie umów o dzieło (umów zlecenia) staje się podatnikiem podatku VAT od 01 maja 2004 roku?Czy wspomniany rzeczoznawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT?
Zagraniczna osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na terenie Niemiec świadczy usługi rzeczoznawcze na rzecz polskiej firmy. Gdzie i w jakiej formie powinien być odprowadzony podatek od dochodu uzyskanego za wykonaną usługę?
Jakie są warunki stosowania stawki 0% dla prowizji otrzymywanej od kontrahenta zagranicznego z tytułu świadczenia usług pośrednictwa komercyjnego?
Według jakiej stawki podatku VAT należy opodatkować wykonywane na rzecz nierezydentów usługi w zakresie doradztwa gospodarczego, telemarketingu, księgowe, przetwarzania danych i dostarczania informacji?