Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości stanowiących towar handlowy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Może Pan odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatki poniesione w całości na: wymianę stolarki okiennej, instalację ciepłej wody, pompę ciepła z osprzętem, wykonanie instalacji do pompy ciepła, wentylację mechaniczną z rekuperacją, w części dotyczącej „starej części budynku” na ocieplenie budynku i fundamentów styropianem. Natomiast nie może Pan odliczyć wydatków dotyczących ocieplenia styropianem
Uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za towar handlowy,uznanie budynku przed zakończeniem rozbudowy za środek trwały, uznanie rozbudowy budynku jako ulepszenia.
W zakresie braku uznania dostawy Nieruchomości za dostawę przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zwolnienia z opodatkowania oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy Nieruchomości zabudowanej budowlami oraz częścią budynku przed jego rozbudową, zwolnienia z opodatkowania oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy Nieruchomości zabudowanej
w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku ze zrealizowanym projektem
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nakładów poniesionych na rozbudowę oczyszczalni ścieków
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w ramach realizacji pierwszego etapu projektu oraz prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego (w trybie art. 86 ust. 22 ustawy) w ramach realizacji drugiego etapu projektu.
Ustawy podatkowe wskazują (art. 22g ust. 17 updof oraz art. 16g ust. 13 updop), że jeżeli środek trwały uległ ulepszeniu w wyniku przebudowy, rozbudowy, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji, to wartość początkową tych środków należy powiększyć o sumę wydatków na ich ulepszenie. Od 1 stycznia 2018 r. kwota graniczna ulepszenia wynosi 10 000 zł. Należy jednak zwrócić uwagę, że w przypadku ulepszeń
W zakresie: kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z rozbudową Lotniska.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Czy wydatki poniesione na rozbudowę hali produkcyjnej, powinny zwiększać jej wartość początkową i od tak powiększonej wartości powinny być dokonane odpisy amortyzacyjne według dotychczasowej stawki amortyzacyjnej w wysokości 10% rocznie?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki (pole paintballowe).
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla świadczonych usług wstępu do parku rozrywki dla dzieci.
Miejsce świadczenia usług wideorozmów na żywo za pośrednictwem portali internetowych na rzecz przedsiębiorców (klientów) mających siedzibę działalności gospodarczej w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej
Stawki podatku dotyczące modernizacji i rozbudowy budynku szkolnego.
Wnioskodawca winien zastosować stawkę podatku w wysokości 23% w odniesieniu do prac budowlanych obejmujących schody wejściowe, wraz z murami oporowymi, poręczami, do poszczególnych klatek schodowych budynku.
Czy będzie mogła Pani ustalić wartość początkową środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o wycenę sporządzoną przez biegłego, uwzględniającą ceny rynkowe?
1. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci odsetek bankowych od kredytu inwestycyjnego poniesione po dniu zakończenia i przyjęcia do użytkowania I etapu inwestycji powinny jako koszty inwestycji zaniechanych zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dacie podjęcia decyzji o jej zaprzestaniu, zgodnie z art. 15 ust. 4f? 2. Czy poniesione przez Spółkę wydatki w postaci zakupu usług projektowych