Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Brak możliwości rozliczenia dochodów w sposób przewidzianych dla osoby samotnie wychowującej dziecko oraz odliczenia ulgi prorodzinnej.
Doliczenie dochodów małoletniego dziecka (wynikających z wystawionego na wnioskodawcę jako opiekuna prawnego przez ZUS PIT-11A) z tytułu renty rodzinnej do limitu dochodów uprawniających do zastosowania ulgi prorodzinnej.
Ulga prorodzinna oraz preferencyjne rozliczenie jako osoba samotnie wychowująca dziecko.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za lata 2014-2018 w odniesieniu do małoletnich dzieci, które zamieszkują z Wnioskodawczynią i jej rodziną w placówce opiekuńczo-wychowawczej, a których Wnioskodawczyni nie jest opiekunem prawnym.
Odliczenie ulgi prorodzinnej na dziecko umieszczone w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.
Skoro w przedstawionym stanie faktycznym sąd umieścił małoletnie dziecko w tymczasowej rodzinie zastępczej w osobie Wnioskodawczyni i Jej męża do czasu zakończenia postępowania, to nie można uznać, że Wnioskodawczyni pełniła w tym czasie funkcję rodziny zastępczej. Tym samym Wnioskodawczyni nie może skorzystać z ulgi prorodzinnej za miesiące luty, marzec, kwiecień 2014 r., a co za tym idzie Wnioskodawczyni
Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawca ma prawo do odliczenia w zeznaniu podatkowym PIT-37 za 2014 r. i 2015 r. ulgi na dzieci, dla których był opiekunem prawnym i z którymi wspólnie zamieszkuje?
Czy Wnioskodawca, jako mąż osoby będącej rodziną zastępczą, może skorzystać z ulgi prorodzinnej?