Możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej w przypadku zmiany przeznaczenia lokalu z niemieszkalnego na lokal mieszkalny.
Czy poniesienie nakładów w wysokości przewyższającej 30% wartości początkowej na ulepszenie nieruchomości handlowo-usługowej trwale związanej z gruntem, sklasyfikowanej w rodzaju 103 Klasyfikacji Środków Trwałych, która nie była nigdy wcześniej przekazana do użytkowania, a która po raz pierwszy zostanie wprowadzona do ewidencji środków trwałych umożliwia zastosowanie 3-letniego okresu amortyzacji?
Czy poniesienie nakładów w wysokości przewyższającej 30% wartości początkowej na ulepszenie nieruchomości handlowo-usługowej trwale związanej z gruntem, sklasyfikowanej w rodzaju 103 Klasyfikacji Środków Trwałych, wcześniej przekazanej do użytkowania przez poprzedniego właściciela, która po raz pierwszy zostanie wprowadzona do ewidencji środków trwałych umożliwia zastosowanie 3-letniego okresu amortyzacji
Czy zgodnie z opisanym stanem faktycznym Wnioskodawczyni będzie mogła zastosować indywidualną stawkę amortyzacji dla lokalu, opisaną w art. 22j ust.1 pkt 3 ustawy (okres amortyzacji nie krótszy niż 10 lat)?
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz handlu węglem. W 2007 roku zakupił dwie naczepy chłodnie. Jest małym podatnikiem i nigdy nie korzystał z pomocy funduszy unijnych. Wnioskodawca pyta czy może dokonać jednorazowej amortyzacji od zakupionych i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych w 2007 roku naczep chłodni do wysokości łącznie 50.000
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy firma będąca małym podatnikiem może skorzystać z jednorazowej amortyzacji w przypadku zakupu samochodu ciężarowego i samochodu dostawczego w aspekcie pomocy de minimis?
Czy uwzględniając przepisy pomocy de minimis, przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do podatnika-osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i przewozu rzeczy, w przypadku zakupu samochodu ciężarowego, skoro pomocą tą jest w tym przypadku przyspieszona amortyzacja, a nie pomoc w nabyciu pojazdu mechanicznego?
Czy w świetle obowiązujących przepisów, Wnioskodawca miał prawo do zastosowania jednorazowej amortyzacji?
Czy prawidłowo zastosowano przepis art. 22k ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy Spółka ma prawo ująć w księgach rachunkowych i ewidencji środków trwałych budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym terenie w wartości wynikającej z podziału ceny zapłaconej za przejęcie praw i obowiązków z umowy dzierżawy na poszczególne środki trwałe,2.czy Spółka ma prawo amortyzować budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym gruncie i uznać amortyzację za koszty uzyskania przychodów
dotyczy zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup nieruchomości (grunt i budynek) z przeznaczeniem na działalność gospodarczą w przypadku, gdy zakup został dokonany na zasadzie współwłasności, a zapłata rozłożona na raty
Czy prawidłowo dla celów podatkowych została ustalona wartość początkowa samochodu.
Czy zakupiony nowy samochód osobowy ,używany do celów prywatnych przez 7 lat , a następnie wprowadzony do ewidencji środków trwałych można amortyzować według indywidualnej stawki amortyzacyjnej na podstawie art.22 j ust.1 pkt.2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Czy może indywidualnie ustalić stawkę amortyzacyjną dla ulepszonego środka trwałego (budynku) bez konieczności wykazania, że budynek przed nabyciem był wykorzystywany co najmniej przez okres 60 miesięcy.