Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika związane z nieodpłatnym przyznaniem udziałów pracownikom i współpracownikom spółki.
Pracownicy, dla których pracodawca zawarł polisę grupowego ubezpieczenia kosztów leczenia, nie osiągają z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Od początku 2018 r. obowiązują nowe limity kwot zmniejszających podatek. Mają one zastosowanie do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej, a więc nie tylko do dochodów osiąganych ze stosunku pracy. W raporcie przedstawiamy zasady prawidłowego rozliczania kwoty zmniejszającej podatek przy pobieraniu zaliczek na PIT od przychodów ze stosunku pracy, umów zleceń, umów o dzieło, z działalności gospodarczej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów abonamentów medycznych na rzecz pracowników
Pracodawca wypłaca pracownikowi z ZFŚS dopłatę do wczasów pod gruszą w wysokości 3000 zł. Jak rozliczyć taką wypłatę?
Czy otrzymana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę kwota z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 § 1 pkt 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 361)?
Czy wypłacony w dniu 09.01.2006r. przez byłego pracodawcę ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za zaległe lata jest przychodem 2006r. i czy pracodawca winien wystawić PIT-11 za 2006r. ?