Interpretacje

Interpretacja
09.10.2020 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku Usług customizacji za datę określającą moment powstania obowiązku podatkowego w CIT należy przyjąć datę odbioru Usługi customizacji lub datę odbioru poszczególnych Etapów, tj. datę akceptacji prac przez Klienta wskazaną na protokole odbioru? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Interpretacja
10.06.2020 Podatki

W zakresie w zakresie ustalenia: -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 1 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia usług w rozumieniu updop, -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 2 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia usług w rozumieniu updop, -kiedy w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym nr 3 powstaje w Spółce przychód należny z tytułu świadczenia

Interpretacja
24.04.2014 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym sprawy, wierzytelność nabyta przez spółkę jawną na podstawie art. 518 par 1 pkt 1 Kodeksu cywilnego w związku ze spłaceniem przez spółkę jawną zobowiązania spółki akcyjnej wobec sp. z o.o., może, na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 20 w zw. z art. 23 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zostać odpisana i potraktowana jako koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy

Interpretacja
24.12.2013 Podatki

Skutki podatkowe umorzenia dobrowolnego akcji spółki komandytowo-akcyjnej oraz ustalenia momentu powstania przychodu jeżeli wynagrodzenie za umarzane akcje zostanie wypłacone w transzach.

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

W związku z przedstawionym stanem faktycznym, Spółka prosi o potwierdzenie prawidłowości Jej stanowiska odnośnie prawa Spółki do amortyzowania linii produkcyjnej i wliczania odpisów amortyzacyjnych w koszty uzyskania przychodów do chwili przeniesienia własności linii na rzecz kontrahenta.

Interpretacja
29.03.2013 Podatki

Spółka zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska odnośnie momentu powstania przychodu należnego po stronie Spółki, w związku ze sprzedażą linii produkcyjnej na rzecz kontrahenta Spółki.

Interpretacja
13.03.2013 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zakresie umowy komisu książek jego przychodem podatkowym jest wyłącznie ustalona w umowie prowizja (marża) z tytułu sprzedaży książek, a w szczególności czy prawidłowe jest, że Wnioskodawca nie rozpoznaje przychodu z tytułu sprzedanych książek i kosztów z tytułu ich nabycia? 2. W jakim momencie powstanie u Wnioskodawcy przychód z tytułu prowizji

Interpretacja
05.02.2013 Podatki

Czy zaliczka otrzymana przed sprzedażą praw wieczystego użytkowania działek wraz z prawem własności znajdujących się na nich budynkami, budowlami innymi urządzeniami, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w momencie jej otrzymania?

Interpretacja
11.12.2012 Podatki

Czy umorzoną wierzytelność, zaliczoną do przychodów podatkowych, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w kwocie netto?

Interpretacja
28.02.2012 Podatki

Czy w sytuacji, gdy po przeprowadzeniu transakcji przeniesienia na rzecz Kupującego bazy klientów Spółki, cena sprzedaży ulegnie zwiększeniu na skutek ziszczenia warunku przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego, Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu należnego z tytułu zwiększenia ceny sprzedaży w dacie ziszczenia się przedmiotowego warunku?

Interpretacja
01.03.2011 Podatki

Czy Spółka mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość umorzonych na podstawie układu wierzytelności przysługujących Jej od Spółki matki, która uprzednio została zaliczona przez Spółkę do przychodów należnych, zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
05.11.2010 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty umorzonej przez Spółkę wierzytelności.

Interpretacja
16.03.2010 Podatki

1. Czy spółka ma prawo pomniejszyć przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych o wysokość równą wynagrodzeniu, na które zostały wystawione faktury VAT, a które następnie zgodnie z wyrokami sądów okazało się nienależne? 2. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - w jakim miesiącu należy dokonać takiego pomniejszenia?