Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na zakup i montaż falownika z magazynem energii zintegrowanych z instalacją fotowoltaiczną.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wykonywanych przez Wydawcę czynności na rzecz autora oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej czynności autora.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Brak podlegania opodatkowaniu udostępnienia kapitału do przeprowadzenia inwestycji budowlanej, w związku z którym przysługuje udział w wypracowanym zysku i udokumentowanie ww. czynności.
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (zabudowa tarasu - ogród zimowy).
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (zabudowa tarasu).
Opodatkowanie i zwolnienie z opodatkowania czynności wykonywanych przez multiagenta, niepodleganie opodatkowaniu rozliczeń w ramach Konsorcjum oraz opodatkowanie czynności wykonywanych przez Lidera konsorcjum, za które otrzymuje wynagrodzenia za pełnienie tej funkcji.
Czy wartość wynagrodzenia pożyczkodawcy z tytułu udzielenia Pożyczki partycypacyjnej pomniejszy kwotę zysku przypadającego na Spółkę dla celów art. 5 ust. 1 ustawy CIT.
Czy w razie wypłaty Udziału w Zysku na rzecz X Sp. z o.o. w przypadku Asset Deal, koszt uzyskania przychodu poniesiony w związku z tą wypłatą, jako koszt bezpośrednio związany z przychodem, będzie dla SPV potrącalny zgodnie z art.15 ust. 4, 4b i 4c Ustawy o CIT, według daty jego poniesienia rozumianej jako dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych na podstawie otrzymanej faktury albo dzień
w zakresie ustalenia: 1. czy środki pieniężne otrzymywane przez Dewelopera w związku z komercjalizacją gier wytworzonych zgodnie z umowami projektowymi zawartymi przez Dewelopera i Inwestora, polegającą na odpłatnej dystrybucji/sprzedaży/licencjonowaniu treści cyfrowych (w tym na nośnikach fizycznych), jak również uzyskiwaniu wynagrodzenia od reklamodawców, stanowią w całości przychody Wnioskodawcy
możliwości i momentu uznania za koszty uzyskania przychodów zaliczkowo wypłaconego zysku jest nieprawidłowe oraz ustalenia, czy zasady współpracy z Partnerem przy zakupie lub sprzedaży towarów nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT
prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanej faktury dokumentującej dofinansowanie wypłacone w ramach wspólnego przedsięwzięcia dotyczącego rozbudowy elektrociepłowni
Czy w świetle art. 5 Ustawy o CIT, każdy z Partnerów powinien zaliczyć do swoich kosztów wykazywanych dla celów podatkowych taką część kosztów ponoszonych w związku z działalnością Konsorcjum, jaka odzwierciedla Udział tego Partnera w Konsorcjum (przy czym uznanie tego kosztu za koszt uzyskania przychodów nastąpi przy uwzględnieniu zasad wynikających z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT)?
Czynność wniesienia udziału finansowego do wspólnego przedsięwzięcia na pokrycie kosztów poniesionych w procesie ubiegania się o ochronę patentową dla wynalazku, oraz wypłata środków pieniężnych – tj. podział zysków ze wspólnego przedsięwzięcia nie są czynnościami, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. W konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu.
Rozliczenia finansowe obejmujące podział kosztów oraz zysku dokonywane przez Uczestników w ramach wspólnego przedsięwzięcia w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów bankowych, produktów ubezpieczeniowych i usług leasingowych, nie stanowią wynagrodzenia z tytułu odpłatnej dostawy towarów i odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT. Zatem czynności podejmowane