Czy Spółka ma prawo do zaliczenia kwoty wniesionego wkładu w realizację Programu do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych, w okolicznościach wskazanych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego? W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie oznaczone nr 1, w którym momencie Spółka winna zaliczyć wydatek polegający na wniesieniu wkładu w realizację Programu do kosztów
czy Wnioskodawca powinien rozpoznać w księgach podatkowych przychody i koszty uzyskania przychodu w pełnej wysokości, a następnie korygować je (zmniejszać) o wartość przychodów i kosztów uzyskania przychodu, które należy przypisać Wspólnikowi proporcjonalnie do wysokości udziału w zyskach Spółki cichej.
Czy przychodem lidera konsorcjum dla celów podatku dochodowego od osób prawnych są tylko kwoty należne za jego udział w pracach i za czynności lidera konsorcjum, a kwota wynagrodzenia konsorcjum w części należnej za udział w pracach drugiego uczestnika konsorcjum nie jest przychodem lidera konsorcjum, czy też kwotą przychodu lidera konsorcjum jest cała kwota wynagrodzenia?
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznawać przychody i koszty związane z prowadzonym ze Spółką wspólnym przedsięwzięciem w pełnej wysokości, czy też na bieżąco dokonywać ich proporcjonalnego rozdzielenia w stosunku do udziału w zysku w tym przedsięwzięciu.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, wkład pieniężny wniesiony przez Spółkę powinien być rozpoznany przez Wnioskodawcę jako przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w sytuacji, gdy wkład ten podlegał będzie zwrotowi po rozwiązaniu umowy zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką.
Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z Umowy w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. obniżony o kwotę należną Spółce X (w proporcji odpowiadającej całkowitej wartości przychodu za wykonanie prac Etapu II i III)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1 zdarzenie przyszłe)
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. w przeszłości obniżony o kwoty należne Spółce X na podstawie zasad ogólnych u.p.d.o.p., t.j. w dacie, w której Spółka dokonała całkowitego lub częściowego wykonania usługi na rzecz Y S.A., nie później niż w dacie wystawienia faktury lub uregulowania należności? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 stan
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w wysokości wynikającej z faktur wystawionych dla Y S.A. w przyszłości obniżony o kwoty należne Spółce X na podstawie zasad ogólnych u.p.d.o.p., t.j. w dacie, w której Spółka dokonała całkowitego lub częściowego wykonania usługi na rzecz Y S.A., nie później niż w dacie wystawienia faktury lub uregulowania należności? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2 zdarzenie
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki jawnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki jawnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki jawnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki jawnej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodów w związku ze sprzedażą udziałów wniesionych w formie aportu do spółki jawnej
Zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów realizacji umowy konsorcjum.
Podatku dochodowego od osób prawnych powstania przychodu podatkowego z tytułu wpłat kwot należnych od konsorcjantów na rzecz lidera, z tytułu wpłat należnych od lidera oraz z tytułu wydatków ponoszonych przez lidera.
Podatku dochodowego od osób prawnych powstania przychodu podatkowego w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków ponoszonych przez lidera.
Czy w opisanym stanie faktycznym prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w świetle art. 15 ust. 4d i 4e Ustawy o PDOP, koszty nabycia Usług udokumentowane Fakturami wystawionymi przez Wnioskodawcę oraz T. na Spółkę zgodnie z Porozumieniem, powinny zostać rozliczone przez Partnerów Spółki, w tym, przez Wnioskodawcę, jako koszt pośredni ujęty w rozliczeniu podatkowym Wnioskodawcy w dacie jego poniesienia
Czy wydatki związane z zakupem usługi organizacji i koordynacji procesu współpracy w ramach Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu w oparciu o wystawioną przez Koordynatora Klastra fakturę VAT (nazwa świadczonej usługi: usługa organizowania i koordynowania procesu współpracy w ramach Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu) stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodów podatkowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania wkładu pieniężnego w ramach umowy spółki cichej.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem usługi organizacji koordynacji procesu współpracy w ramach Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
1. Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca jest uprawniony do uznania części kwoty w wysokości 10 mln zł zapłaconej na rzecz K. (tj. części tej kwoty przypadającej na Wnioskodawcę zgodnie ze sposobem podziału kosztów przyjętym w umowie Spółki odpowiadającej 51% kwoty wskazanej powyżej) za koszt uzyskania przychodów bezpośrednio związany z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 Ustawy o podatku