Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Uznanie wykonywanych przez Wnioskodawczynię czynności za jedną kompleksową usługę, w całości zwolnioną od podatku VAT, mając na względzie sposób ujawnienia nieruchomości w księgach wieczystych.
prawo do zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla wynajmu pomieszczeń dodatkowych w budynkach mieszkalnych
1. Czy wysokość podatku należy ustalić w oparciu o zaliczenie Wnioskodawcy do II grupy podatkowej, w związku z tym, że Wnioskodawca jest wobec osoby po której zostały nabyte rzeczy i prawa majątkowe zstępnym rodzeństwa? 2. Czy Wnioskodawca, zaliczony do II grupy podatkowej, może skorzystać z ulgi określonej w art. 16 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Jaka stawka podatku VAT powinna zostać zastosowana przy zakupie mieszkania wraz z przynależnym do niego garażem oraz udziałami w użytkowaniu wieczystym działek gruntowych, przy założeniu, że ww. transakcja kupna-sprzedaży zawarta będzie na podstawie jednej umowy sporządzonej w formie aktu notarialnego?
Jaką stawkę VAT 7% czy 22% należy stosować od dnia 1 stycznia 2008 r. w odniesieniu do kompleksowego wybudowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym wielostanowiskowym?
Czy odsprzedaż części przynależnego do mieszkania pomieszczenia spowoduje utratę prawa do ulgi w podatku od spadków i darowizn, a jeśli tak to w jakiej wysokości?
Czy comiesięczny zwrot dla leśniczych powołanych do Służby Leśnej - pracowników Nadleśnictwa - ryczałtowo określonej kwoty za zużytą energię elektryczną stanowi dochód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też nie podlega temu podatkowi ?