Interpretacje

Interpretacja
28.08.2024 Podatki

Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek ulokowania części nadwyżek finansowych w produkty strukturyzowane.

Interpretacja
10.10.2016 Podatki

Opodatkowanie wypłaconych należności z tytułu praw autorskich na rzecz Szwajcarskiego rezydenta podatkowego.

Interpretacja
09.04.2013 Podatki

Czy w świetle zapisów art. 5 i art. 13 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych, czy mogę prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów (czyli nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości).

Interpretacja
16.10.2012 Podatki

Stwierdzić należy, iż Wnioskodawca posiadając obywatelstwo białoruskie, nie jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, zobowiązany jest zatem do prowadzenia ksiąg rachunkowych jako osoba zagraniczna, bez względu na wysokość przychodu netto osiągniętego z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Interpretacja
06.03.2012 Podatki

Czy osoba fizyczna, obywatel Ukrainy, mający kartę pobytu i miejsce zameldowania (zamieszkania) w Polsce, może w związku z zarejestrowaną w Polsce pozarolniczą działalnością gospodarczą, prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?

Interpretacja
06.04.2011 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie rodzaju ksiąg podatkowych, do których prowadzenia jest obowiązany w związku z prowadzoną pozarolniczą działalnością gospodarczą.

Interpretacja
22.06.2010 Podatki

należy stwierdzić, iż przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej wykonywanych w ramach umowy zlecenia nie podlegają opodatkowaniu w Polsce od momentu przedłożenia pracodawcom polskim certyfikatu rezydencji potwierdzającego miejsce zamieszkania na terytorium Niemiec. O zwrot nadpłaconego podatku za 2009 r. z tytułu tłumaczeń i działalności naukowej w ramach umowy

Interpretacja
02.02.2009 Podatki

Spółka jawna, której udziałowcem jest zagraniczna osoba fizyczna będzie zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych dopiero po osiągnięciu, za poprzedni rok obrotowy, progu przychodów 1.200.000 euro zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ww. ustawy o rachunkowości

Interpretacja
16.01.2009 Podatki

Czy z uwagi na treść normy prawnej wynikającej z art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (w związku z art. 24a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych), Spółka cywilna ze względu na status osoby zagranicznej po stronie wspólnika zobligowana jest do prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości oraz wydanymi na tej podstawie przepisami

Interpretacja
12.09.2008 Podatki

Czy w stosunku do spółki jawnej powstałej w wyniku przekształcenia z innej spółki kapitałowej, której wspólnikiem jest zagraniczna osoba fizyczna (będąca jednak obywatelem Unii Europejskiej) można nie stosować przepisów ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694 z późn. zm.) i czy taka spółka może prowadzić księgę przychodów i rozchodów zamiast księgi rachunkowej

Interpretacja
12.07.2007 Podatki

Czy Sąd powinien naliczać podatek dochodowy od osób prawnych od odsetek od sum depozytowych, złożonych w związku z toczącym się postępowaniem karnym, karnym skarbowym, administracyjnym, cywilnym oraz w sprawach o wykroczenia, podatnikom:a) mającym siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
05.01.2007 Podatki

Czy Spółka jest zobowiązana do sporządzenia informacji o dokonanych wypłatach i pobranym podatku, o której mowa w art. 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
31.08.2005 Podatki

Czy Spółka podlega obowiązkowi odprowadzenia do polskiego urzędu skarbowego podatku dochodowego od wypłacanych kwartalnie odsetek z tytułu pożyczki zaciągniętej w EUR od firmy z Niemiec, jeśli tak, to w jakiej wysokości? Spółka zaciągnęła w 2005 r. pożyczkę w EUR. Odsetki są naliczane w EUR. Jakim kursem powinny być przeliczone na PLN?

Interpretacja
08.08.2005 Podatki

Czy w świetle przepisów prawnych, a w szczególności umowy pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodów i majątku (Dz. U. z 2005r. Nr 12, poz. 90), wynagrodzenie pracownika uzyskiwane z tytułu zatrudnienia w spółce mającej siedzibę w Polsce jak i tytułu zatrudnienia w spółce mającej siedzibę w RFN może być opodatkowane

Interpretacja
21.07.2005 Podatki

Czy obywatel RPA, wykonujący w Polsce pracę na podstawie umowy o pracę, podlega w 2005 r. ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, jeżeli przebywał na terytorium Polski do czerwca 2005 r. na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy, a następnie (po przejściu na emeryturę) opuścił Polskę bez zamiaru stałego powrotu?

Interpretacja
11.05.2005 Podatki

Czy koszty poniesione na zakup biletów lotniczych na przelot z miejsca zamieszkania do Polski i z powrotem dla prezesa zarządu-obywatela Czech, zamieszkałego w Czechach, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Prezesa powołano uchwałą nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników, nie jest związany ze spółką umową o pracę.

Interpretacja
23.03.2005 Podatki

Czy w kontekście wejścia w życie z dniem 1.01.2005 r. nowej umowy zawartej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, należy potrącać i odprowadzać zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka zarządu, mającego miejsce zamieszkania w Republice Federalnej Niemiec

Interpretacja
22.11.2004 Podatki

Podatniczka zamieszkuje w Szwecji. Pobiera tam rentę (która jest tam opodatkowana) oraz otrzymuje emeryturę w Polsce, od której jest potrącana zaliczka na podatek dochodowy. Podatnik formułuje stanowisko, iż przepisy prawa podatkowego skutkują opodatkowaniem emerytury tylko w miejscu zamieszkania tj. w Szwecji.

Interpretacja
31.08.2004 Podatki

Czy podlega opodatkowaniu otrzymywane z Włoch świadczenie emerytalne pracownika państwowego niebędącego obywatelem polskim?

Interpretacja
24.06.2004 Podatki

Jakie są zasady opodatkowania wynagrodzenia z tytułu umów o dzieło zawartych z obywatelami Belgii - wykładowcą i tłumaczem?

Interpretacja
08.06.2004 Podatki

Czy spełniają wymogi certyfikatu rezydencji wydane przez zagraniczny organ podatkowy dokumenty: decyzja o nadaniu numeru identyfikacyjnego podatnika podatku obrotowego, zaświadczenie o wpisie do ewidencji przedsiębiorców oraz informacja o numerze podatkowym służącym do naliczania i pobierania podatku dochodowego i obrotowego?

Interpretacja
07.06.2004 Podatki

Obywatel mieszka w USA i posiada w Polsce lokal handlowo-usługowy, który wynajmuje. Pytanie podatnika dotyczy kwestii rozliczania dochodu z najmu.

Interpretacja
29.04.2004 Podatki

Czy umowa pożyczki zawarta na rozpoczęcie lub prowadzenie działalności gospodarczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Poprzednia Następna