Skutki podatkowe umorzenia przez bank wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe umorzenia części zadłużenia z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Czy opłaty dodatkowe, tj. opłaty za: utracony (…), w przypadku wynajmu lub oddania w użyczenie przestrzeni w (…), winny być uznane za wynagrodzenie z tytułu wykonywania przez Gminę czynności podlegających opodatkowaniu VAT.
Możliwość skorzystania z umorzenia kwoty kredytu w zakresie kapitału i odsetek oraz ubezpieczenia kredytu.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Brak opodatkowania podatkiem VAT opłaty dodatkowej nakładanej w przypadku stwierdzenia parkowania pojazdu innego rodzaju niż dopuszczony na terenie danego parkingu, niezamieszczenia ważnego biletu parkingowego na podszybiu pojazdu, parkowania poza miejscami wyznaczonymi, palenia lub używania otwartego ognia, lub też zanieczyszczania parkingu.
W zakresie:- opodatkowania podatkiem od towarów i usług opłaty pobranej w związku z zmianą umowy ustanowienia użytkowania wieczystego w zakresie celu na jaki Nieruchomość została oddana w użytkowanie wieczyste,- prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT otrzymanej z tytułu zmiany umowy użytkowania wieczystego Nieruchomości w zakresie celu na jaki
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu czynności w związku, z którymi pobierane są od leasingobiorców opłaty dodatkowe.
Opodatkowanie opłat dodatkowych naliczanych z tytułu nieznominowania lub przekroczenia mocy umownej oraz opłat z tytułu wznowienia dostaw paliwa gazowego;
Dotyczy ustalenia czy dodatkowa opłata roczna z tytułu niedotrzymania terminów remontu obiektu usytuowanego na nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste, ustalona w drodze decyzji administracyjnej, stanowi dostawę towarów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług stawką podstawową VAT 22% oraz w zakresie ustalenia czy Wnioskodawca z tytułu ustalonej dodatkowej opłaty rocznej wykonuje
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.
Brak opodatkowania czynności wyznaczenia nowego terminu zabudowy nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste przed 1 maja 2004 r. i stawka podatku obowiązującej do czynności wyznaczenia nowego terminu zabudowy nieruchomości oddanej w użytkowanie wieczyste w 2009 r.
w zakresie kompleksowości opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8% opłaty dodatkowej za pobyt zwierząt
Wystawienie faktury korygującej w związku z naliczeniem opłat dodatkowych stanowiących element kalkulacji wynagrodzenia z tytułu świadczenia usługi przesyłu paliwa gazowego po wystawieniu faktury dokumentującej te usługi
W jakim momencie Wnioskodawca powinien zaliczyć do przychodów, uiszczaną na Jego rzecz przez pożyczkobiorcę, opłatę za obsługę pożyczki w domu?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym dodatkowa opłata za obsługę należności ponoszona przez Klienta z tytułu zawarcia umowy ubezpieczenia należności powinna zostać uznana za korzystającą ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 w związku z ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług.
W jakim momencie należy przyjąć do przychodów opodatkowanych opłatę za obsługę pożyczki w domu klienta (zgodnie z umową pożyczki)?
opodatkowanie czynności wyznaczenia nowego terminu zagospodarowania nieruchomości
Czy wydatki poniesione na uregulowanie wskazanych w opisie stanu faktycznego opłat będą stanowiły dla wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów?
Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
określenie prawidłowej stawki podatku VAT dla opłaty dodatkowej naliczonej za przekroczenie ustalonych umownie wskaźników dla poszczególnych składników ścieków oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od opłaty dodatkowej
czy dodatkowa opłata uiszczana na rzecz wnioskodawcy przez operatora na podstawie umowy o świadczenie usług o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej, pobierana w przypadku rezygnacji z usługi na danym łączu abonenckim i wcześniejszym wypowiedzeniu umowy w tym zakresie, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako należność za świadczenie usług, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy o podatku