Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych, zwrotu przez Nabywcę części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych oraz rozliczenia dokonywanego w związku z wypłatą przez najemców na rzecz Nabywcy kar umownych.
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych i Płatności Gwarancyjnych D. oraz zwrotu przez Nabywcę części Płatności części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych i części Płatności Gwarancyjnych D.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Opodatkowanie nabywanych usług budowlanych rozliczanych w ramach Opłaty Eksploatacyjnej (związanych z usługami najmu).
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Brak opodatkowania wypłacanych przez Sprzedającego Płatności Gwarancyjnych, w tym płatności dokonywanych w ramach Budżetu oraz potencjalnego zwrotu części Opłaty C lub zwrotu części płatności Gwarancyjnych z tytułu rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych przez Kupującego, brak obowiązku udokumentowania fakturą/fakturami otrzymania przez Kupującego Płatności Gwarancyjnych.
Zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w ramach opisanego Wariantu 2, 3, 4 i 5.
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych lub zwrotu części płatności Gwarancyjnych z tytułu rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych przez Nabywcę.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Czy na podstawie bezpłatnej umowy użyczenia Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia w koszty podatkowe ww. wydatków, to jest np.: podatku od nieruchomości, opłat za media, ubezpieczeń, remontów, takich jak np. malowanie, wymiana okien, itp. oraz ewentualnych inwestycji, takich jak np. montaż instalacji przeciwpożarowej?
Opodatkowanie zaliczek na poczet tzw. opłaty przekształceniowej pobieranych od 1 stycznia 2019 r. od osób, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawa do lokali innych niż mieszkalne (garaży, lokali usługowych).
Czy kwoty Świadczeń Gwarancyjnych 1-6 wypłacone przez Sprzedającego na rzecz Kupującego będą mogły stanowić dla Wnioskodawcy jako wspólnika (komandytariusza Sprzedającego), koszty uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 w zw. z art. 5 ust. 2 updop?
opodatkowanie podatkiem VAT zaliczek pobieranych od właścicieli spółdzielczych własnościowych praw do miejsc postojowych/ garażowych (lokali niemieszkalnych) z tytułu opłaty przekształceniowej pobieranej od dnia 1 stycznia 2019 r.
Bezpłatne użyczenie spółdzielczego własnościowego mieszkania nie stanowi źródła przychodu Wnioskodawcy, a zatem Wnioskodawca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tego tytułu. Kwoty opłat licznikowych (prąd, wodę i gaz) nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu. Kwota czynszu - dokonywana przez biorącego w użytkowanie lokal stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych
Czy świadczenie na rzecz Spółki usług o których mowa w poz. 2 - 48 załącznika 14 do ustawy o VAT, które nie są refakturowane i wpływają wyłącznie na wysokość elementów kalkulacyjnych związanych ze świadczeniem usługi najmu (Opłata Eksploatacyjna), powinno być rozliczone na zasadach ogólnych?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu najmu.
Czy przychodem z najmu do opodatkowania wg stawki 8,5%, który Wnioskodawca osiągnie, jest suma kwoty 1800 zł - czynsz najmu i kwoty 700 zł opłaty eksploatacyjne, wpłaconej przez Najemcę na rachunek bankowy Wnioskodawcy w poszczególnych miesiącach, pomniejszona o wysokość należnych opłat za media (opłat eksploatacyjnych) wnoszonych do zarządcy (czynsz) i należnych opłat za energię elektryczną, Internet
Interpretacja dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług czynności wykonywanych na rzecz członka Spółdzielni, któremu przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego oraz sposobu dokumentowania tych czynności.