Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem dotyczącej kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem w wyniku której wypłacono kwotę stanowiącą zwrot rat kapitałowo-odsetkowych i odsetki z tytułu opóźnienia.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Skutki podatkowe zwrotu nadpłaconch rat kapitałowo-odsetkowych oraz odsetek za opóźnienie w wyniku unieważnienia umowy kredytu hipotecznego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych kar umownych, odsetek za opóźnienie oraz kosztów procesu.
Skutki podatkowe otrzymania zasądzonej należności głównej, odsetek oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego w związku z unieważnieniem umów pożyczek.
Obowiązki płatnika z tytułu zawarcia umowy faktoringu z włoską spółką.
Obowiązki płatnika z tytułu zawarcia umowy faktoringu z włoską spółką.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń, odsetek ustawowych za opóźnienie i zwrot poniesionych kosztów postępowania sądowego.
Czy składając korektę zeznania PIT-39 za 2018 rok w miesiącu kwietniu 2022 roku jestem uprawniony do obniżonych odsetek od powstałego zobowiązania podatkowego, o których mowa w artykule 56a ustawy z dnia 29 sierpnia 2997 roku Ordynacja podatkowa? (Pytanie ostatecznie przeformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Ustalenie, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym, w związku z niespełnieniem warunku zawartego w art. 21 ust. 3 ustawy o CIT, to na Spółce, a nie na Y, spoczywał obowiązek poboru i uiszczenia na rachunek właściwego urzędu skarbowego zryczałtowanego podatku od osób prawnych z tytułu odsetek wypłacanych na rzecz Y, a co za tym idzie, ze względu na to, że Spółka uregulowała zaległy
Płatników składek i zasiłków czekają duże zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń. Ustawa nowelizująca przewiduje zmiany m.in. w dobrowolnych ubezpieczeniach emerytalnych, rentowych i chorobowych, w zakresie kontroli ZUS, w przedawnieniu należności składkowych, a także w ustalaniu stopy procentowej składki wypadkowej oraz odsetek za zwłokę od zaległości względem ZUS. Nowe przepisy
Płatników składek, ubezpieczonych i świadczeniobiorców czekają istotne zmiany m.in. w zakresie ubezpieczeń społecznych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń emerytalnych i rentowych. W zakresie zasiłków zmiany obejmą skrócenie okresu ich pobierania po ustaniu zatrudnienia ze 182 do 91 dni czy wliczania do jednego okresu zasiłkowego niezdolności do pracy bez względu na rodzaj choroby,
Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.
w zakresie ustalenia, czy w związku z planowanym dobrowolnym umorzeniem udziałów posiadanych przez Spółkę kapitałową w kapitale Wnioskodawcy, bez wypłaty wynagrodzenia, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych
w zakresie ustalenia czy w wyniku umorzenia odsetek od nieterminowych zapłat za zobowiązania powstanie dla Wnioskodawcy przychód podatkowy oraz obowiązek zapłaty podatku w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie czy umorzone noty odsetkowe otrzymane od dostawców z tytułu nieterminowych płatności za zobowiązania handlowe stanowią przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Czy w momencie umorzenia zobowiązań przychodem Spółki będzie kwota główna umorzonego zobowiązania, a przychodem nie będą umorzone odsetki za zwłokę?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych na mocy wyroku sądowego.
Czy odsetki wynikające z opóźnionej wypłaty odszkodowania są rzeczywiście przychodem i czy w związku z tym Wnioskodawczyni musi je wykazać jako inne źródła w zeznaniu podatkowym?
Czy odsetki z tytułu zwłoki w zapłacie odszkodowania wypłaconego Wnioskodawczyni i jej małoletniemu synowi, z którym Wnioskodawczyni rozlicza się wspólnie, przez zakład ubezpieczeniowy są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych?