Likwidacja spółki jawnej - darowizna ogółu praw i obowiązków oraz rozliczenie straty.
Czy w przypadku dokonania odpłatnego zbycia akcji [...] przez Wnioskodawcę w celu ich dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania straty podatkowej w źródle przychodów zyski kapitałowe (w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy o CIT) stanowiącej nadwyżkę podlegających potrąceniu jako koszty uzyskania przychodu (zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT) sumy kosztów
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości wkładu przeznaczonego na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego oraz na pokrycie podwyższenia kapitału zapasowego w momencie sprzedaży udziałów w Spółce oraz możliwość rozliczenia poniesionej straty z tytułu transakcji odpłatnego zbycia udziałów w Spółce według zasad określonych w ustawie o CIT.
Interpretacja indywidualna w zakresie rozliczeń dot. podatku dochodowego od osób prawnych zagranicznego zakładu na Litwie.
Rozliczenie strat występującego wspólnika w związku z nabyciem praw i obowiązków w spółce osobowej.
Czy Wnioskodawca przy ustalaniu dochodu do opodatkowania z tytułu uczestnictwa w SCSp jest uprawniony do odliczenia straty podatkowej powstałej w latach podatkowych 2014, 2015 w Spółce Komandytowej? W jaki sposób Wnioskodawca winien ustalić przypadającą na niego stratę z tytułu udziału w SCSp w sytuacji, gdy SCSp będzie wspólnikiem Spółki Komandytowej z siedzibą w Rzeczpospolitej Polskiej generującej
Możliwość odliczenia od dochodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia akcji straty za rok 2007, 2008, 2009.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia strat z działalności gospodarczej nieobjętej zwolnieniem strefowym.
Wpływu okoliczności przystąpienia do spółki komandytowej w trakcie roku podatkowego na uprawnienie Wnioskodawcy (Sp. z o.o.) do rozliczenia strat podatkowych za poprzednie lata podatkowe.
Ile wynosi dopuszczalna wielkość pomocy publicznej obowiązującej dla zezwolenia Wnioskodawcy?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia strat na działalności zwolnionej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz ustalenia podstawy opodatkowania na działalności strefowej oraz wysokości pomocy publicznej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości rozliczenia straty powstałej na działalności objętej zezwoleniem.
1) Czy istnieje możliwość rozliczenia strat powstałych w związku z działalnością na terenie strefy, poniesionych po dniu uzyskania Zezwolenia, z dochodem wygenerowanym na działalności strefowej? 2) W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie 1, Spółka ma wątpliwości dotyczące sposobu rozliczania poziomu pomocy publicznej. W szczególności Spółka prosi o potwierdzenie, iż ustalając wielkość wykorzystanej
Czy przy ustalaniu wielkości wykorzystanej pomocy publicznej, zgodnie z przepisem § 4 pkt 2 lit. b) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu obliczania wartości pomocy publicznej udzielanej w różnych formach (Dz. U. z 2004 r. Nr 194, poz. 1983 z późn. zm.), Spółka ma prawo do uwzględnienia strat z działalności objętej otrzymanym zezwoleniem?
Czy możliwe jest rozliczenie strat powstałych w związku z działalnością na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, prowadzoną na podstawie zezwolenia, poniesionych po uzyskaniu zezwolenia, z dochodem wygenerowanym na działalności strefowej? W przypadku potwierdzenia takiej możliwości czy przy ustalaniu dochodu zwolnionego Spółka powinna w pierwszej kolejności odliczyć dopuszczalną część straty poniesionej
Czy możliwe jest rozliczenie strat powstałych w związku z działalnością na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, prowadzoną na podstawie zezwolenia, poniesionych po uzyskaniu zezwolenia, z dochodem wygenerowanym na działalności strefowej?W przypadku potwierdzenia takiej możliwości czy przy ustalaniu dochodu zwolnionego Spółka powinna w pierwszej kolejności odliczyć dopuszczalną część straty poniesionej
dotyczy możliwości rozliczenia straty poniesionej na działalności prowadzonej w specjalnej strefie ekonomicznej i objętej zezwoleniem w świetle art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)