Ustalenie, czy oddział Wnioskodawcy w Niemczech można będzie zakwalifikować jako zakład w rozumieniu art. 5 ust. 1 umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisana w Berlinie dnia 14 maja 2003 r.
Ustalenie czy ponoszone przez Wnioskodawcę koszty opisane w stanie faktycznym, które stanowią koszty alokowane przez Spółkę do działalności jej Oddziału w Polsce, podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu do 31 grudnia 2021 r.
Opodatkowanie podziału zysku wypracowanego przez zagraniczny oddział spółki mającej siedzibę w Polsce, osobie fizycznej, będącej polskim rezydentem podatkowym.
Ustalenie czy usługi turystyki nie są świadczone ze stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
Ustalenia, czy z tytułu przelewu wewnętrznego z konta walutowego, przypisanego do Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, na konto Zakładu głównego przedsiębiorcy zagranicznego (inaczej mówiąc - Spółki macierzystej) powstanie przychód lub koszt podatkowy z tytułu różnic kursowych, który należałoby przypisać do działalności Oddziału zagranicznego przedsiębiorcy, opodatkowanej w Polsce
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przez Oddział w Polsce oraz dane zamieszczane na fakturach.
Ustalenie, czy z tytułu płatności Odsetek przez Wnioskodawcę na rzecz Centrali, Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru i zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (Podatek u źródła), o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop.
Czy wypłacane przez Oddział Wynagrodzenie z tytułu świadczenia Usług Inżynieryjnych nie stanowi przychodu (dochodu), o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Wnioskodawca nie ma obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu?
Czy płatność za Usługi (windykacji) świadczone przez Usługodawcę są objęte dyspozycją art. 21 ust. 1 ustawy o CIT?
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT świadczeń jednostki macierzystej na rzecz jej oddziału, ustalenie proporcji odliczenia podatku VAT od wydatków w oparciu o obrót jednostki macierzystej i jej oddziału oraz posługiwanie się NIP na fakturach oddziału.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie braku ukonstytuowania się zagranicznego zakładu.
Czy przy wypłacie jakichkolwiek Należności na rzecz Centrali Oddział jest / będzie zobowiązany do realizacji obowiązków płatnika WHT określonych w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT?
Czy przeniesienie sprzętu geofizycznego wraz ze sprzętem towarzyszącym w celu czasowego świadczenia usług sejsmicznych na terenie Albanii, Gruzji oraz Angoli będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od dochodów z niezrealizowanych zysków uregulowanych w art. 24f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ustalenia, czy biorąc pod uwagę metodę unikania podwójnego opodatkowania obowiązującą na podstawie umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania zawartej z Holandią oraz Słowacją (metoda proporcjonalnego odliczenia), Spółka ma prawo rozpoznać w Polsce (w zeznaniu rocznym) w całości koszty i przychody alokowane do Oddziału słowackiego i Oddziału holenderskiego w danym roku podatkowym
Prawo do odliczenia podatku naliczonego dotyczącego zakupów dokonywanych przez Oddział w Polsce.
czy dochód Spółki ze świadczenia Usług transportowych oraz Działalności dodatkowej nie będzie podlegał w Polsce opodatkowaniu CIT.
Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów alokowanych do Oddziału.
Opodatkowanie transakcji oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Czy podatnik mający siedzibę na terytorium RP, który uzyskuje przychody i ponosi koszty uzyskania przychodów z działalności prowadzonej w innym państwie, w tym w formie zakładu, a łącząca Polskę z tym krajem umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania (a także przepis art. 17 ust. 1 pkt 3 u.p.d.o.p.) nie zwalnia tego dochodu od opodatkowania w Polsce, to zgodnie z art. 7 ust. 1-3 oraz art. 18 ust. 1
czy koszty poniesione przez Oddział na zakup usługi cateringowej stanowią dla Niego koszt uzyskania przychodu w zw. z art. 5 oraz art. 7 ust. 3 Konwencji polsko-koreańskiej
ustalenie czy czynności wykonywane przez Oddział na rzecz Spółki lub na rzecz jej oddziału, wchodzącego w skład szwajcarskiej grupy VAT czy też innego oddziału niewchodzącego w skład grupy VAT podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, ustalenie czy usługi nabywane od Spółki stanowią import usług oraz usługi świadczone na rzecz Spółki i jej oddziału wchodzącego w skład grupy VAT stanowią eksport usług