obrót papierami wartościowymi
Interpretacja
15.11.2024 Podatki

Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z

Interpretacja
04.07.2024 Podatki

Czy w świetle przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, działalność Fundacji Rodzinnej polegająca na obrocie – bezpośrednio lub na podstawie zawartej z bankiem umowy o zarządzanie aktywami – Papierami wartościowymi, prawami w spółkach kapitałowych (udziały, akcje), spółkach osobowych (ogół praw i obowiązków), funduszach inwestycyjnych (certyfikaty inwestycyjne) i prawami w innych podmiotach o podobnym

Interpretacja
23.05.2023 Podatki

Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.

Interpretacja
13.11.2014 Podatki

Kompleksowe usługi, nabywane przez Spółkę w ramach importu usług, związane z prowadzonym przez Spółkę rynkiem skarbowych papierów wartościowych, a polegające na uzyskaniu dostępu do elektronicznej platformy obrotu papierami wartościowymi, jako usługi pomocnicze do świadczonych przez Spółkę usług finansowych, mogą korzystać ze zwolnienia od podatku określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust.

Interpretacja
22.08.2014 Podatki

Czy przychody Podatnika z odpłatnego zbycia (w tym sprzedaży) akcji oraz udziałów oraz koszty uzyskania tych przychodów są i będą dla podatnika przychodami i kosztami zaliczanymi do źródła przychodów podatnika - pozarolnicza działalność gospodarcza?

Interpretacja
30.11.2010 Podatki

Czynność zbycia papierów wartościowych dostępnych do sprzedaży, które zasadniczo nie są przeznaczone, zdaniem Wnioskodawcy, do dalszego obrotu stanowi po jego stronie świadczenie usługi pośrednictwa finansowego podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w konsekwencji Wnioskodawca jest zobowiązany do uwzględnienia w rozliczeniach podatku VAT obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży tych papierów. Bez znaczenia

Interpretacja
18.01.2008 Podatki

Czy w zakresie odpłatnego zbycia papierów wartościowych nabytych w drodze umowy pożyczki na zasadach wynikających z ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny lecz innych niż określone w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 20 kwietnia 2006 r. w sprawie trybu i warunków pożyczania maklerskich instrumentów finansowych z udziałem firm inwestycyjnych oraz banków powierniczych zastosowanie znajduje

Interpretacja
07.11.2007 Podatki

Czy sprzedaż akcji pracowniczych C. i R. W. S.A nabytych od Skarbu Państwa na podstawie nieodpłatnej umowy zawartej w dniu 13.02.2002 r. na dzień 30.05.2005 r. była opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
13.09.2006 Podatki

Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów ze zbycia papierów wartościowych nabytych po różnych cenach, można przyjąć przeciętną cenę, ustaloną metodą kosztu średniego ważonego zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości.

Interpretacja
22.06.2006 Podatki

Czy tzw. Premia Wykupu, tj. różnica pomiędzy ceną nominalną obligacji a ceną ich wcześniejszego wykupu w celu umorzenia, jest kosztem uzyskania przychodów w dacie wykupu obligacji?

Interpretacja
12.08.2005 Podatki

Spółka zwróciła się z zapytaniem dotyczącym możliwości uznania za fakturę wykonywanych wyciągów z rachunków inwestycyjnych.

Interpretacja
23.06.2005 Podatki

Czy transakcje na rynkach zagranicznych (amerykańskie giełdy papierów wartościowych) powinny być traktowane łącznie z transakcjami na rynku polskim i następnie opodatkowane stawką 19% ?

Interpretacja
16.02.2005 Podatki

Czy przychód podatkowy z tytułu sprzedaży akcji własnych stanowi przychód należny dla Spółki w momencie zawarcia transakcji sprzedaży tych akcji, tj. wg Spółki w momencie złożenia oświadczenia obu stron o zbyciu i nabyciu akcji, a wydatki na nabycie tych akcji stanowiły koszt w momencie powstania przychodu należnego z tytułu ich zbycia? PD-006-19/05/WD, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego