Bonifikaty udzielane przez Wnioskodawcę na podstawie przepisów wykonawczych do ustawy Prawo energetyczne pomniejszają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Są Państwo zobowiązani do udokumentowania korekt wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług świadczonych na rzecz Zainteresowanych poprzez wystawienie faktur korygujących. Zainteresowani, w rozliczeniach z tytułu podatku VAT, powinni ująć otrzymaną fakturę korygującą dotyczącą korekty wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług.
Ustalenie, czy bonifikaty udzielane na podstawie przepisów prawa energetycznego pomniejszają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego.
W zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej w związku z obniżką czynszu oraz prawa do odliczenia podatku VAT przez Najemcę.
Wystawienie faktury korekty tytułem obniżenia ceny sprzedaży transakcji
Czy prawidłowe jest wystawienie przez wynajmującego lokal faktury korygującej w miesiącu, w którym uprawomocni się ugoda, i rozliczenie tej faktury korygującej w miesiącu otrzymania jej przez najemcę?
Redukcja części płatności w ramach Ugody z tytułu wykonania usługi najmu uznana za obnizkę ceny lub upust oraz sposób dokumentownia tej czynności.
w zakresie braku obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nieodpłatnego nabycia usług reklamowych (w ramach przyznanego limitu) świadczonych przez podmiot zagraniczny
w zakresie opodatkowania bonifikaty płaconej na podstawie przepisów prawa energetycznego przez zakład energetyczny w przypadku gdy wystąpi przerwa w dostawach energii w danym okresie rozliczeniowym, Spółka dopuści do zaistnienia zdarzeń w rodzaju (a) nieuzasadnionej zwłoki w usunięciu zakłóceń w dostawie energii elektrycznej, wynikłych z nieprawidłowej pracy sieci, Spółka nie dotrzyma określonych w
W zakresie nieuznania wypłaty premii pieniężnej za opust lub obniżkę ceny w rozumieniu art. 29a ust. 10 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług i prawidłowość jej dokumentowania za pomocą noty księgowej.
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, iż otrzymana kwota dotacji od Instytutu na cel zgodny z Umową będzie stanowić dla Spółki przychód z działalności gospodarczej? (część pytania Nr 1 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań
Czy na skutek zmiany zasad finansowania, na wyżej opisane, emitowanych przez Spółkę Bonów, które będą wydawane pracownikom Spółki, Spółka będzie miała prawo zmniejszyć przychody z działalności gospodarczej, a tym - samym podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych o całą kwotę rabatu, sukcesywnie i proporcjonalnie do stopnia realizacji bonów towarowych przez pracowników?
Pdatek dochodowy od osób prawnych w zakresie dokonania korekty wartości początkowej środków trwałych oraz odpisów amortyzacyjnych.
Możliwość obniżenia podstawy opodatkowania w przypadku przyznania rabatu przed transakcją, obliczonego na podstawie wcześniej dokonanych zakupów.
Czy apteka może dokonać obniżenia kosztów nabycia towarów (leków) o kwotę VAT wynikającą z wystawionych na aptekę przez R not rabatowych dotyczących Produktu i udzielonego aptece rabatu?
Stosowanie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania różnicy w cenie między ceną sprzedaży, a ceną promocyjną w przypadku sprzedaży pierogów.
Spółka sprzedała w 2002 r. towar przedsiębiorcy-osobie fizycznej. W X/2003 r. towar był reklamowany, co w części uwzględniono, wystawiając w X/2005 r. na przedsiębiorcę fakturę korygującą, przesłaną listem poleconym. Nabywca odebrał korespondencję w XI/2005 r., co wynika z pocztowej zwrotki. Przedsiębiorca zakończył działalność gospodarczą w 4. kwartale 2005 r. Czy potwierdzenie otrzymania faktury
Zapytanie dotyczyło potwierdzenia, że noty kredytowe za zakup surowców winny korygować koszty podatkowe oraz, że noty otrzymane przed zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za rok którego dotyczą powinny zostać ujęte w kalkulacji podatku dochodowego za ten rok, a w przypadku ich otrzymania po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok którego dotyczą właściwe będzie ujęcie ich w kalkulacji podatku