Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z
W zakresie ustalenia, czy w związku z brzmieniem art. 5 ust. 9 pkt 1 upnif Bank będzie uprawniony do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem bankowym o wartość aktywów w postaci obligacji UE (skarbowych papierów wartościowych emitowanych przez inne niż Polska państwa Unii Europejskiej).
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
Przy ustalaniu wysokości kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT, Bank musi mieć na względzie także przepis art. 16 ust. 1 pkt 39 updop, co oznacza, że strata powstała w wyniku sprzedaży obligacji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodów. Kosztem może być tylko ta część wydatku na nabycie obligacji, która odpowiada wysokości przychodu uzyskanego z ich zbycia
W zakresie ustalenia, czy dla celów ustalenia podstawy opodatkowania w podatku od niektórych instytucji finansowych, papiery wartościowe Unii Europejskiej powinny być zrównane ze skarbowymi papierami wartościowymi, a w konsekwencji powinny pomniejszać po stronie Wnioskodawcy podstawę opodatkowania podatkiem od niektórych instytucji finansowych, stosownie do treści art. 5 ust. 9 pkt 1 oraz art. 5 ust
Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży udziałów.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z dokonaniem Połączenia 1 oraz Połączenia 2 po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 8ba, pkt 8c, pkt 8d lub pkt 8f ustawy o PDOP
Skutki podatkowe nabycia tytułem darowizny przez małoletniego środków pieniężnych, które matka obdarowanego zgodnie z poleceniem darczyńcy przeznaczyła na zakup obligacji.
Powstanie przychodu przypisanego do źródła z zysków kapitałowych w wyniku umorzenia zobowiązania z tytułu emisji obligacji imiennych kuponowych.
Skutki podatkowe uczestniczenia w programie o charakterze motywacyjnym.
Minister Finansów wydał obwieszczenie, w którym określono rodzaj stopy bazowej i marży dla potrzeb transakcji pożyczek, kredytów lub emisji obligacji warunkujących zastosowanie safe harbour finansowego w 2023 r.
Czy Wnioskodawca powinien zaliczać Odsetki wypłacane z tytułu Pożyczki którą Spółka zależna udzieliła Wnioskodawcy ze środków pieniężnych pozyskanych przez Spółkę zależną w drodze emisji Euroobligacji do 2-milionowego (w zł) limitu, o którym mowa w art. 26 ust. 2e UPDOP w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r., wyliczanego na potrzeby pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego [dalej: „Podatek
Skutki podatkowe otrzymania częściowego zwrotu ulokowanego kapitału.
Czy Wnioskodawczyni będzie uprawniona do rozliczenia straty podatkowej powstałej w wyniku przymusowego umorzenia obligacji?
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Czy Spółka będzie uprawniona do rozliczenia straty powstałej w wyniku przymusowego umorzenia obligacji Banku przez Bankowy Funduszu Gwarancyjny?
Możliwości uwzględnienia straty powstałej z tytułu umorzenia obligacji, w związku z przymusową restrukturyzacją banku.
w zakresie ustalenia, czy dokonanie Wykupu Obligacji przez Spółkę, a następnie umorzenie Obligacji (w odniesieniu do wartości nominalnej Obligacji, bez odsetek od Obligacji) skutkowało po stronie Spółki powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
1. Czy Koszty Nabycia Udziałów będą stanowiły koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych? 2. Czy Koszty Akwizycyjne będą stanowiły koszty uzyskania przychodów z zysków kapitałowych w dacie poniesienia? 3. Czy Koszty Obligacji będą stanowiły koszty uzyskania przychodów, które Spółka powinna alokować między dwa źródła przychodu, tj. zyski kapitałowe oraz inne źródła przychodów? 4. Czy w przypadku
Strata poniesiona przez Wnioskodawcę w związku z nieodpłatnym przymusowym umorzeniem obligacji Banku spółdzielczego nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 updof). Nie ma tez charakteru straty podatkowej w rozumieniu art. 9 ust. 2 updof.
Zastosowanie art. 15c ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych, oraz art. 7 ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw.