Interpretacja ogólna dotycząca opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczeń polegających na przekazywaniu wiedzy w ramach procesu kształcenia, przez osoby fizyczne będące podatnikami VAT, na podstawie umów zawieranych z uczelniami.
Brak zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Wykładowcę usług edukacyjnych oraz brak prawa Uczelni do odliczenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego VAT.
Opodatkowanie dochodów nierezydenta na terytorium Polski – nauczyciel akademicki
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi polegające na prowadzeniu wykładów, ćwiczeń oraz seminariów - nie są wykonywane na warunkach określonych art. 43 ust. 1 pkt 26, pkt 27 i pkt 29 oraz art. 132 ust. 1 lit. i) Dyrektywy 2006/112/WE w związku z czym nie korzystają ze zwolnienia.
obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia nauczyciela akademickiego
Czy jako podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych Wnioskodawca ma prawo do zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów, o których stanowi art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, przy obliczaniu należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wynagrodzenia za wykonywanie działalności dydaktycznej na podstawie umów zlecenia.
Usługi prowadzenia wykładów, ćwiczeń oraz seminariów nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Możliwość zastosowania kosztów uzyskania przychodów w wysokości 50% uzyskanego przychodu.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia nauczycieli akademickich.
możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie 50% kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów dla nauczyciela akademickiego.
Czy Uczelnia jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych postępuje prawidłowo, że przy obliczaniu zaliczki na PDOF od zasiłków i innych świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez zakład pracy, o którym mowa w art. 31 ustawy, dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, będących nauczycielami akademickimi stosuje koszty uzyskania przychodów wynikające z art. 22 ust
możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów dla nauczycieli akademickich
1) Czy dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w grupie pracowników badawczych, badawczo - dydaktycznych i dydaktycznych na stanowisku profesora, profesora uczelni, adiunkta, asystenta, starszego wykładowy, wykładowcy, lektora oraz instruktora płatnik ma prawo zastosować do całości przychodów ze stosunku pracy 50% kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 9b pkt 8 ustawy o podatku dochodowym
Czy Uczelnia ma prawo do zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu w stosunku do całości wszystkich składników wynagrodzeń i świadczeń określonych w pkt 1, 2, 3 i 4 bez konieczności prowadzenia ewidencji utworów ani określenia, jaka część wynagrodzenia jest wypłacana za korzystanie z praw autorskich?
W zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodu oraz konieczności prowadzenia ewidencji efektów działalności twórczej o indywidualnym charakterze.
Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów obowiązki płatnika nauczyciele akademiccy
możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów dla nauczycieli akademickich