sposób opodatkowania nagrody otrzymanej w konkursie naukowym organizowanym przez podmiot z siedzibą w Niemczech
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku w związku z uzyskaniem przez Autoryzowanego Partnera prawa do Rabatu za animację aktywności sprzedażowej Autoryzowanego Partnera () oraz Rabatu związanego z działalnością marketingową prowadzoną przez Autoryzowanego Partnera ()
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania premii pieniężnych wypłacanych przez Brokera.
Przedmiotem interpretacji jest rozstrzygnięcie dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych, tj. pytań oznaczonych numerami 2, 4, 5 i 7. W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, oraz podatku od towarów i usług sprawa zostanie rozpatrzona odrębnie.
zakres skutków podatkowych w związku z otrzymaniem nagród przez Uczestników Nabywców w zorganizowanym przez Wnioskodawcę Programie lojalnościowym.
Uzyskane przez Wnioskodawczynię dochody z tytułu z udziału w turnieju tenisowym organizowanym w Chinach podlegają opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 17 ust. 1 umowy polsko-chińskiej, tj. w Chinach i w Polsce. Jednakże w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania, należy zastosować tzw. metodę wyłączenia z progresją, określoną w art. 23 ust. 1 lit. a) umowy polsko-chińskiej w zw. z art. 27 ust
Obowiązki Spółki, jako płatnika podatku dochodowego z tytułu opodatkowania nagród przekazywanych uczestnikom konkursów organizowanych przez Spółkę.
Czy narzuty ZUS (płatnika i ubezpieczonego) oraz podatek naliczone od nagród (wygranych) stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy występuje konieczność zapłaty podatku od nagrody otrzymanej w konkursie organizowanym przez Fundację?
1) Czy dotychczasowa praktyka Spółki przejawiająca się w kwalifikowaniu nagród za miejsce oraz nagród dodatkowych wypłacanych na rzecz właścicieli koni będących rolnikami do źródła przychodu z tzw. innych źródeł była prawidłowa? 2) Czy Spółka prawidłowo postępuje pobierając, jako płatnik od wypłacanych rolnikowi - właścicielowi konia nagród za miejsce 10% podatek, a w odniesieniu do nagród dodatkowych
Otrzymana nagroda pieniężna (Belgia) stanowi przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zatem wartość otrzymanej nagrody będzie stanowiła przychód podlegający opodatkowaniu, który należy wykazać w zeznaniu podatkowym za dany rok podatkowy łącznie z innymi przychodami osiągniętymi w roku podatkowym.
Czy opisana powyżej nagroda pieniężna wypłacona klubowi piłkarskiemu, zgodnie z wymogiem zawartej umowy, na mocy: której nabyte zostały prawa do emisji (licencja), stanowi dla A. koszt uzyskania przychodów?
1. Do jakiego źródła powinny być zakwalifikowane należności w związku z reprezentacją i reklamą produktów sponsorów oraz wygranych w zawodach? 2. W jaki sposób powinny być one opodatkowane w Polsce?
Czy nagrody i środki pieniężne na pokrycie m. in. kosztów dobrowolnych składek na ubezpieczenie społeczne i na Pracowniczy Program Emerytalny, przekazane pracownikom na urlopach bezpłatnych, są przychodami ze stosunku pracy podlegającymi opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i rozliczeniu z urzędem zgodnie z art. 38 updof?