Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek ulokowania części nadwyżek finansowych w produkty strukturyzowane.
Obowiązki i prawa w podatku akcyzowym związane z wytwarzaniem i zużyciem energii elektrycznej.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Dotyczy ustalenia czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów Spółki, przekazana na kapitał zapasowy Spółki podwyższającej kapitał skutkowała będzie dla tej Spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Dotyczy ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
Skutki podatkowe przewalutowania kredytu oraz otrzymania kwoty tytułem zwrotu nadwyżki.
W zakresie ustalenia: 1. Czy w celu rozliczenia w kosztach uzyskania przychodów po 31 grudnia 2021 r. nadwyżki kosztów usług niematerialnych (związanych wyłącznie z działalnością zwolnioną Spółki) za lata 2018-2021 Spółka będzie nadal zobowiązana stosować do tej nadwyżki limit kosztów usług niematerialnych tak jakby przepis art. 15e UPDOP nadal obowiązywał, 2. Czy rozliczając po 1 stycznia 2022 r.
stosowanie ograniczeń wynikających z art. 15e do przychodów i kosztów uzyskania przychodów związanych zarówno z działalnością opodatkowaną, jak i działalnością zwolnioną z opodatkowania
Określenie przychodu z tytułu wystąpienia wspólnika ze Spółki jawnej oraz brak możliwości pomniejszenia otrzymanych przez Wnioskodawczynię środków pieniężnych z tytułu wystąpienia ze Spółki jawnej o wydatki poniesione przez spadkodawcę na objęcie udziałów w Spółce.
w zakresie ustalenia, czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
1. Czy, zakładając, że Wnioskodawca poprawnie dokonał wyboru ryczałtowego formy rozliczania kosztów pośrednich (zgodnie z wymogami prawnymi ubiegania się o dofinansowanie) przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym
Ustalenie, czy przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie niż kwota otrzymanego dofinansowania, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
1. Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego rzeczywiście dofinansowania na poniesienie tych kosztów będzie stanowiła dla Spółki przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w sytuacji otrzymania przez Spółkę kwoty dofinansowania na koszty pośrednie projektu rozliczane
w zakresie ustalenia, czy w związku z realizacją wspólnego przedsięwzięcia w celu generowania wspólnej oszczędności Strony będą uprawnione do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w wysokości kwoty nadwyżki oszczędności wypłacanej na rzecz drugiej Strony.
w zakresie ustalenia, czy w związku z realizacją wspólnego przedsięwzięcia w celu generowania wspólnej oszczędności Strony powinny rozpoznać przychód podatkowy z tytułu otrzymania kwoty nadwyżki oszczędności wypłaconej przez drugą Stronę w wysokości stanowiącej równowartość otrzymanej oszczędności.
w zakresie ustalenia, czy wydatki z tytułu wypłaty nadwyżki oszczędności wypłacane na rzecz drugiej Strony będą stanowiły dla Stron koszty uzyskania przychodów inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (tzw. koszty pośrednie), potrącalne w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.