Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
W zakresie ustalenia czy: - przedmiotem Umowy jest „przedsiębiorstwo” w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - otrzymywana przez Finansującego rata kapitałowa w części stanowiącej spłatę wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nie będzie stanowić przychodu Finansującego.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na córkę, dokonana aktem notarialnym.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Czy Wnioskodawca osiągnie dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych wskutek: 1) otrzymania przedsiębiorstwa jako wkładu na pokrycie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym od Spółki Y, 2) umorzenia części udziałów w jej kapitale zakładowym na wniosek jej wspólnika bez wynagrodzenia i bez obniżania kapitału zakładowego?
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Darowizna przedsiębiorstwa - s.c. żonie będzie korzystać ze zwolnienia z art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy PSD.
Skoro transakcja sprzedaży części działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem Działalności Wyodrębnionej jest wyłączona z zakresu opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to transakcja ta jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W analizowanej sprawie będzie miał zastosowanie przepis art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, bowiem zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki kapitałowej będzie wniesiona w zamian za udziały w innej spółce kapitałowej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przejęcia całego majątku innej niepublicznej uczelni w związku ze zgodą Założyciela na włączenie ww. niepublicznej uczelni do Państwa uczelni.
Jako że przedstawiona we wniosku transakcja sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie wyłączona z zakresu opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to – mając na uwadze uregulowania zawarte w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych – transakcja ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Przedmiotu Transakcji, zastosowania zwolnienia dla dostawy Nieruchomości oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia, prawa Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego
Skutki podatkowe wniesienia przez Zainteresowanych do Spółki wkładu niepieniężnego, którym będzie ułamkowa część Przedsiębiorstwa.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym powyżej zdarzeniu przyszłym ewentualnie wypłacona warunkowa część ceny za nabycie Przedsiębiorstwa (earn-out) stanowić będzie koszt uzyskania przychodów Spółki inny niż koszt bezpośrednio związany z przychodami (koszt pośredni), potrącalny w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d ustawy o CIT?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym wydatki ponoszone na nabycie usług due diligence stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (koszty pośrednie), potrącalne w dacie poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 oraz art. 15 ust. 4d Ustawy o CIT?
Zawarta pomiędzy stronami umowa datio in solutum nie mieści się w katalogu czynności wymienionych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i tym samym czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu tym podatkiem.
Czy wskazany poniżej przez Spółkę sposób ustalenia wartości firmy dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 16g ust. 2 w związku z art. 4a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób parwnych w przedmiotowym przypadku (tj. nabycia Przedsiębiorstwa w drodze datio in solutum) jest prawidłowy?
W jaki sposób Spółka powinna ustalić wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych nabytych przez Spółkę (w drodze datio in solututm) w ramach Przedsiębiorstwa?
Jak rozliczyć koszty uzyskania przychodów poniesione w związku z nabyciem przedsiębiorstwa upadłego.
Jak rozliczyć koszty uzyskania przychodów poniesione w związku z nabyciem przedsiębiorstwa upadłego.
Brak obowiązków płatnika z tytułu poboru zryczałtowanego podatku u źródła od wynagrodzenia wypłaconego niemieckiemu udziałowcowi w związku z przymusowym (automatycznym) umorzeniem udziałów
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.