Interpretacje

Interpretacja
27.02.2023 Podatki

Czy należności wypłacane na rzecz Kontrahenta w związku z nabyciem usługi opisanej w stanie faktycznym są objęte zakresem art. 21 ust. 1 pkt 1 lub art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a tym samym Spółka (jako płatnik) jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła

Interpretacja
11.03.2021 Podatki

Czy wynagrodzenie za świadczenie Usługi inżynieryjnej nie stanowi należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a Ustawy o PDOP oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 Ustawy o PDOP, a w związku z tym Wnioskodawca nie ma obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od jego wypłaty?

Interpretacja
19.06.2020 Podatki

Opodatkowanie podatkiem u źródła wypłat dokonywanych na rzecz zagranicznych podmiotów w związku z nabywanymi usługami zdalnej obsługi klientów i dealerów krajowych.

Interpretacja
18.09.2009 Podatki

Części budowlane elektrowni wiatrowych nie mogą zostać zaklasyfikowane jako majątek nieruchomy w rozumieniu Konwencji, a argument nr 3 w żaden sposób nie może być interpretowany jako uznanie przez Spółkę, iż może być inaczej. Argument nr 3 ma charakter uzupełniający. Reasumując, biorąc pod uwagę przytoczone powyżej argumenty, zdaniem Spółki sprzedaż przez podmiot z siedzibą w Danii udziałów w poszczególnych

Interpretacja
28.07.2008 Podatki

Czy powyżej opisana transakcja jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów, czy też należy ją potraktować jako zakup towarów z importu (na podstawie dokumentu SAD) spoza kraju członkowskiego UE?

Interpretacja
18.09.2007 Podatki

W jaki sposób podatnik powinien skorygować błędnie wykazany podatek naliczony i należny? Czy powinien dokonać tego jednorazowo w dacie wystawienia korekt (w bieżącym rozliczeniu), czy też powinien korygować poszczególne deklaracje, w których wykazywał błędnie podatek należny i naliczony?

Interpretacja
25.08.2006 Podatki

Jakiej stawce VAT podlegają towary kupowane bezpośrednio przez Spółkę poza terytorium Unii Europejskiej i służące zaopatrzeniu statków powietrznych w rejsach międzynarodowych?

Interpretacja
09.01.2006 Podatki

Jaką stawkę podatku należy zastosować w przypadku importu usług finansowych mieszczących się w grupowaniu PKWiU 74.87.12-00.00 "Usługi świadczone przez agencje inkasa"?

Interpretacja
04.08.2005 Podatki

Podatnik świadczący usługi turystyczne zwraca się z zapytaniem czy nabywając towary i usługi od dostawców zagranicznych pochodzących z krajów UE (konsumpcja ma miejsce na terenie UE) zobowiązany jest do wystawiania faktur VAT wewnętrznych.

Interpretacja
03.03.2005 Podatki

Czy nabycie towarów od kontrahenta spoza wspólnoty, jeżeli jednocześnie towar ten został dostarczony na terytorium kraju z terytorium wspólnoty jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towaru?

Interpretacja
19.11.2004 Podatki

Firma polska zamierza zlecić firmie zagranicznej - pochodzącej z kraju innego niż kraj UE- umieszczenie płatnego ogłoszenia reklamującego produkty spółki polskiej w prasie zagranicznej. Firma zagraniczna wystawia fakturę za wykonaną usługę.Zdaniem Podatnika usługa zlecona podmiotowi zagranicznemu nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, gdyż nie jest świadczona na terenie kraju oraz świadczący

Interpretacja
07.10.2004 Podatki

Fundacja z kraju członkowskiego UE zgłosiła akces pomocy humanitarnej przekazując towary (odzież, drobny sprzęt rehabilitacyjny i inwalidzki, pampery) podmiotowi polskiemu (stowarzyszenie będące organizacją pożytku publicznego).Jakie warunki musi spełnić polski podatnik jako odbiorca ww. darów-dokumenty, prośba o zwolnienie z opłaty celnej i podatku VAT?

Interpretacja
18.05.2004 Podatki

1. Czy w przypadku nabycia towarów od podmiotu zagranicznego z siedzibą na Ukrainie, a następnie jego sprzedaży również za granicą dla podmiotu z Włoch, towar nie będzie przechodził przez obszar państwa polskiego, czynność ta nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? 2. Jakie przepisy ustawy o VAT mają zastosowanie w przypadku, gdy Podatnik zamierza po dniu 1.05.2004 r. dokonać zakupu towarów na terenie