Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia (odpłatnego zniesienia współwłasności) na własne cele mieszkaniowe, tj. na nabycie lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego. Ewentualne zawarcie związku małżeńskiego nie wpłynie, w tak przedstawionych okolicznościach rozpatrywanej sprawy, na możliwość skorzystania z ww. zwolnienia.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej powtórnie ze względu na rozwiązanie umowy sprzedaży z pierwszym nabywcą.
Odpłatne zbycie udziałów w nieruchomości nabytych w spadku po rodzicach.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – umowa deweloperska - brak zawarcia umowy przeniesienia własności nieruchomości w formie aktu notarialnego w terminie trzech lat, liczonych od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości.
Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Skutki podatkowe zawarcia umowy zlecenia o charakterze powierniczym.
Skoro sprzedaż udziałów w Nieruchomości (działce) będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług i nie będzie z tego podatku zwolniona, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie podatkiem VAT przeniesienia przez Powiernika na rzecz Powierzającego praw dotyczących nabytej nieruchomości na podstawie Umowy przeniesienia własności zawartej celem wykonania Umowy zlecenia, prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury otrzymanej od dotychczasowego właściciela nieruchomości przez Powiernika. Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - nabycie od partnerki udziału własności w nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
Skoro planowana sprzedaż Nieruchomości (13 działek wraz z naniesieniami w postaci Budynków i Budowli) będzie podlegać faktycznemu opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego gdy jeden ze współmałżonków posiada nieruchomość za granicą, tj. w Ukrainie.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na remont domu, spłatę kredytu hipotecznego oraz nabycie domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej na podstawie powrotnego przeniesienia nieruchomości.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości nabytej w wyniku rozszerzenia wspólności majątkowej.
Wydatkowanie środków ze sprzedaży mieszkania na własne cele mieszkaniowe.