Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na usługi doradcze oraz koszty dodatkowe w związku z procesem reorganizacyjnym akcjonariuszy.
Zaliczenie wydatków na prowizję do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami i potrącenia ich jednorazowo w dacie ich poniesienia.
Możliwość i moment rozliczenia uzyskiwanych przychodów i ponoszonych kosztów przez Spółkę w ramach Umowy.
Ustalenia: - czy w przypadku wyboru Modelu pierwszego ustalania Wynagradzania, Wnioskodawca będzie mieć prawo do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów wynikających z Faktury okresowej w dacie ujęcia tej faktury w swoich księgach rachunkowych jako kosztu innego niż bezpośrednio związanego z przychodami, tj. w dacie ujęcia tej faktury na dowolnym koncie księgowym, nawet, gdy wydatek ten podlega rozliczeniu
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Moment poniesienia kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaty wynagrodzenia na rzecz doradcy.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów środki, które utracił na skutek oszustwa ? Czy Spółka może zaliczyć stratę do kosztów uzyskania przychodów w momencie umorzenia postępowania przez organy ścigania ?
1. Czy kwota wynagrodzenia zapłaconego przez Inwestora bezpośrednio na rzecz podwykonawcy będzie kosztem uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych u Wykonawcy/Wnioskodawcy? 2. Czy dzień zapłaty wynagrodzenia bezpośrednio wypłaconego przez Inwestora na rzecz podwykonawcy będzie dniem poniesienia kosztu podatkowego przez Wykonawcę/Wnioskodawcę?
Moment powstania przychodu i sposób rozliczenia kosztów uzyskania przychodu w związku z zawartym kontraktem.
Dodatnie albo ujemne różnice kursowe powstałe i mogące powstać w przyszłości w związku z dokonaniem zapłaty za nabywane udziały (akcje) należy rozpoznać odpowiednio jako koszt uzyskania przychodów albo przychód w momencie zbycia udziałów (akcji).
W zakresie ustalenia: - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta Miasta (…) z 9 maja 2023 r. nr (…) w stosunku do działki 3/3 (po podziale) Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania, wartość prawa użytkowania wieczystego (w części przypadającej na tą działkę) i wartość niezamortyzowaną budynku i budowli będących na tej działce, - czy z chwilą uprawomocnienia się decyzji Prezydenta
1. Czy wymianę trzonu komina potraktować jako ulepszenie, czy remont komina - dotychczasowego środka trwałego. 2. Czy o koszt odtworzenia nawierzchni asfaltowej wraz z oznakowaniem zwiększyć koszt wytworzenia środka trwałego, czyli sieci cieplnej preizolowanej, czy potraktować jako bieżący koszt działalności firmy.
Określenie rodzaju kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłaconego wynagrodzenia najemcy i momentu ich zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych.
1. Czy Spółka powinna rozpoznać koszty subskrypcji Systemu jako koszty uzyskania przychodu inne, niż koszty bezpośrednio związane z przychodami (tj. koszty pośrednie) i tym samym czy koszty te powinny być rozpoznane dla celów podatkowych w momencie ich poniesienia? 2. Czy Spółka powinna rozpoznać koszty wdrożenia Systemu jako koszty uzyskania przychodu inne, niż koszty bezpośrednio związane z przychodami
1. Czy koszty należności celnych określonych w oparciu o wydawane w 2023 r. i 2024 r. decyzje urzędów celno-skarbowych związane z zakończeniem procedury uszlachetniania czynnego za lata 2020 – 2022 należy uznać za koszty bezpośrednio związane z przychodami w rozumieniu art. 15 ust. 4 ustawy o CIT? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie wskazane w punkcie 1 jest pozytywna, to czy koszty należności celnych określone
Moment zaliczania do kosztów uzyskania przychodów - opłaty związanej z umową faktoringu.
Moment zaliczania do kosztów uzyskania przychodów - opłaty związane z umową faktoringu.
W którym momencie X powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną kwotą dodatkowego dofinansowania w wysokości (…) zł w dniu (…) czerwca 2023 r. do zakupionych i amortyzowanych środków trwałych przed wpływem ww. kwoty dofinansowania za lata 2019-2022 i za okres l-VI 2023 rok, tj. czy na bieżąco w miesiącu czerwcu 2023 roku. Co jest podstawą dokonania korekty koszów uzyskania
Kwalifikacja do kosztów podatkowych oraz określenie momentu poniesienia kosztu w związku z wypłatą wynagrodzenia (tzw. exit fee).
Czy Opłata Jednorazowa może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jej poniesienia przez Wnioskodawcę.
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, płatności dokonywane przez Wnioskodawcę na rzecz producenta stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy płatności dokonywane przez Wnioskodawcę stanowią koszty pośrednio związane z przychodami, rozliczane zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia, czy: - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy, stosownie do art. 15 ust. 1 updop, - zwrot świadczenia głównego, Koszty procesu i Koszty niezrealizowanych F/X powinny zostać uznane za koszty uzyskania przychodów, inne niż koszty bezpośrednio związane z przychodami, potrącalne w dacie
Określenie rodzaju kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków związanych z zachętami proponowanymi najemcom i momentu ich zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych.
W zakresie ustalenia: 1. czy koszty produkcji próbnej, tj. zakup urządzeń oraz inne koszty związane z ww. urządzeniami, będą stanowiły koszt produkcji próbnej nowego produktu określony w art. 18ea ust. 5 pkt 1 ustawy o CIT, a koszty nabycia komponentów stanowią koszt kwalifikowany wskazany w art. 18ea ust. 5 pkt 3 ustawy o CIT? 2. czy jeżeli wysokość kosztów kwalifikowanych podlegających odliczeniu