Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w sytuacji gdy w umowie kredytowej wskazano, że kredytu udzielono na zakup mieszkania i dowolny cel konsumpcyjny
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej (spłata kredytów zaciągniętych na zbywaną i nową nieruchomość) oraz zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu ceny nabycia nieruchomości i odsetek zapłaconych na poczet spłaty kredytu.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej.
Możliwości skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu w części zaciągniętego na zakup mieszkania oraz skutków podatkowych z tytułu zwrotu określonej kwoty przez bank.
Ustalenie czy spłata kredytu zaciągniętego przez rodziców wnioskodawcy przez wnioskodawcę stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie zawartej ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału) przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego i na refinansowanie zadatku na zakup tego lokalu.
Zostanie zawarta umowa sprzedaży obejmująca udział współwłaścicielki w lokalu - sprzedaż ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Na kupującej będzie ciążył obowiązek podatkowy w tym podatku. Jeżeli ustalona przez współwłaścicielki wartość będzie stanowić wartość rynkową zbywanego udziału w nieruchomości w rozumieniu art. 6 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Ustalenie w umowie ceny sprzedaży poniżej wartości rynkowej nieruchomości nie daje podstaw do kwestionowania treści czynności cywilnoprawnej, którą zawarły strony umowy sprzedaży. Ustalenie w umowie sprzedaży ceny jako elementu koniecznego dla zaistnienia stosunku obligacyjnego powoduje, że umowa sprzedaży nie może być uznana za umowę darowizny.
Sprzedaż udziału w lokalu mieszkalnym wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Skorzystanie z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup dwóch lokali mieszkalnych.
Możliwości zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 17 ustawy w przypadku posiadania budynku mieszkalnego, którego część jest w złym stanie technicznym.
Umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego zawarta na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami korzystał z wyłączenia z opodatkowania określonego w art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT w związku z transakcją zbycia udziałów w mieszkaniu.
Skorzystanie z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.
Wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z ulgi na podstawie art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego tytułem spadku, mimo że jest współwłaścicielem innego lokalu mieszkalnego.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Notariusz prawidłowo zastosował zwolnienie z opodatkowania sprzedaży własności gruntów stanowiących gospodarstwo rolne z budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi - zwolnienie z art. 9 pkt 2 i 9 pkt 17 PCC.
Zaniechanie poboru podatku z tytułu umorzenia kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania.