Uznanie świadczonych przez Spółkę usług związanych z montażem (demontażem) kotłów i urządzeń okołokotłowych, rurociągów oraz ich serwisowaniem, a także nabywanych - przez Spółkę - usług, za usługi związane z nieruchomościami.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Usługi instalacji systemu bezpieczeństwa świadczone przez Spółkę na rzecz Usługobiorców nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju.
Opodatkowania dochodów z pracy wykonywanej na rzecz francuskiej firmy oraz obowiązek wykazania ich w składanym zeznaniu podatkowym.
Ocena skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług kształcenia i wychowania w ramach utworzonej placówki oświatowo-wychowawczej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o VAT.
Czy zawarcie umowy cesji wierzytelności poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z nabywaniem kompleksowych usług logistyczno-magazynowych objętych Umową, powstanie dla Spółki stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Bułgarii oraz czy miejsce świadczenia ww. usług powinno być ustalane na podstawie art. 28e ustawy.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Zakup odzieży używanej o wartości powyżej 1000 zł w drodze umowy sprzedaży zawieranej z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej zamieszkałą na terenie Irlandii.
miejsce świadczenia usług przygotowywania stoisk na targach i wystawach organizowanych poza terytorium kraju
Czy planowane przez Spółkę działania polegające na zobowiązaniu pracowników do jazd z miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) do miejsca wykonywania pracy oraz z miejsca wykonywania pracy do miejsca zamieszkania (miejsca garażowania) przy założeniu, że z obowiązujących u pracodawcy przepisów prawa pracy (regulaminu korzystania z samochodów służbowych oraz z poszczególnych umów zawieranych z pracownikami
Czy pracownik, w stanie opisanym powyżej, korzystający z samochodu służbowego w celu dojazdu z domu do pracy i z powrotem, uzyskuje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Ustalenia dotyczące stałego miejsca prowadzenia działalności i przerzucenia obowiązku rozliczenia podatku na nabywcę towarów.
uregulowania dotyczące świadczenia usług opracowania studium wykonalności linii kolejowej dużych prędkości
Czy po stronie pracownika wykonującego całość obowiązków wynikających z tytułu umowy o pracę poza siedzibą Spółki nie powstanie przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia związanego z garażowaniem samochodu w miejscu zamieszkania pracownika i czy w związku z tym Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do uwzględnienia tego faktu przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Usługi świadczone przez Spółkę powinny być traktowane zarówno na gruncie art. 27 ust 4 pkt 3 ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od 1 czerwca 2005 r. do 30 listopada 2008 r. jak i art. 27 ust 4 pkt 3a ustawy o VAT jako usługi przetwarzania danych i dostarczania informacji. Spółka na podstawie art. 87 ust. 5 ustawy o VAT jest uprawniona do wystąpienia o zwrot podatku VAT naliczonego przy zakupach
opodatkowanie kompleksowej usługi polegającej na pozyskiwaniu punktów akceptujących karty płatnicze oraz przetwarzaniu danych dotyczących transakcji dokonywanych w terminalach przy użyciu kart płatniczych
Czy w opisanym stanie faktycznym, zawarcie przez Wnioskodawcę umowy pożyczki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce?
Czy w opisanym stanie faktycznym, zawarcie przez Wnioskodawcę umowy pożyczki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w Polsce?