Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu najmu miejsc postojowych do kosztu uzyskania przychodów jako tzw. kosztu pośredniego (kosztu innego niż bezpośrednio związany z przychodami, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT).
Wnioskodawca nie ma obowiązku wykazywania w ewidencji, sporządzanej na podstawie art. 109 ust. 3 ustawy, danych z faktur dokumentujących sprzedaż (nieewidencjonowaną na kasie rejestrującej) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, ponieważ faktury te nie są objęte zakresem art. 109 ust. 3d ustawy.
Uznanie wydania miejsc parkingowych do korzystania przez nabywcę za dostawę towaru, zwolnienia od podatku VAT sprzedaży miejsc parkingowych oraz obowiązek udokumentowania transakcji fakturą.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z realizacją opisanego projektu oraz brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od kwoty otrzymanej dotacji na realizację ww. projektu.
Uznanie usługi najmu i miejsca postojowego jako usługi kompleksowej, oraz zwolnienia od podatku dostawy lokalu.
Brak prawa do odliczenia w całości kwot podatku naliczonego od zakupu lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego w garażu podziemnym oraz od wydatków poniesionych na remont tego lokalu.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości (przeznaczenie przychodu na nabycie lokalu mieszkalnego z przynależną działką, komórką lokatorską i miejscem parkingowym).
Opodatkowanie przychodów z tytułu umów najmu miejsc postojowych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w ramach najmu prywatnego
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku dla sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Kilku naszym pracownikom i zleceniobiorcom opłacamy parking strzeżony przy siedzibie firmy. Czy z tego tytułu osoby te osiągają przychód, od którego należy odprowadzić podatek?
Stawka podatku VAT dla sprzedaży prawa do wyłącznego korzystania z zewnętrznego miejsca parkingowego nabywanego wraz z lokalem mieszkalnym.
Pokrywanie kosztów oddelegowania, tj. wynajmu mieszkania, miejsca parkingowego oraz dostępu do internetu przez Spółkę polską nie powoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terytorium Polski.
Czy przychód ze sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Zainteresowanej i męża Zainteresowanej będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych, w części wydatkowanej na spłatę rat kredytu (oraz odsetek) zaciągniętego przez małżonków na cele mieszkaniowe przed dniem uzyskania przychodu ze sprzedaży, począwszy od raty za czerwiec 2013 r.?
Czy Gminie przysługuje odliczenie podatku VAT poniesionych na wybudowanie kanalizacji sanitarnej?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z wyodrębnionym na zasadzie podziału quad usum prawem do korzystania z konkretnego miejsca parkingowego znajdującego się w części naziemnej stanowiącej nieruchomość wspólną, do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie stawka podatku VAT 7%?
Czy w przypadku sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w ramach której znajduje się wielostanowiskowe pomieszczenie garażowe i bez dodatkowo wyodrębnionej opłaty (w cenie lokalu), w którym ustanawiane jest prawo do korzystania z miejsc postojowych w pomieszczeniu garażowym, na zasadzie podziału do użytkowania (ruad usum), do całej transakcji sprzedaży ma zastosowanie
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT w ramach realizacji projektu.
podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie lokalu mieszkalnego wraz z prawem do korzystania z miejsca postojowego w pomieszczeniu garażowym ustanowionym na zasadzie podziału do użytkowania.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług opłaty z tytułu zabezpieczenia przez Gminę wybudowanego miejsca postojowego.
Jaką stawkę VAT 7% czy 22% należy stosować od dnia 1 stycznia 2008 r. w odniesieniu do kompleksowego wybudowania budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z lokalami usługowymi oraz garażem podziemnym wielostanowiskowym?
Jaką stawką podatku VAT powinna być opodatkowana przez dewelopera sprzedaż lokalu mieszkalnego i komórki lokatorskiej wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego, udziałem w częściach wspólnych oraz udziału we współwłasności garażu wraz z ustanowionym na rzecz kupującego prawa do wyłącznego korzystania z miejsca parkingowego? Jaka stawką podatku VAT jest opodatkowana waloryzowana niezapłacona
Czy z tytułu planowanego zbycia nieruchomości Zainteresowany podlegać będzie obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku od towarów i usług?
Podatnik zwrócił się z zapytaniem dotyczącym naliczania podatku od towarów i usług od opłaty za wieczyste użytkowanie miejsca parkingowego pobieranej przez spółdzielnię mieszkaniową. Jak wyjaśnił wnioskodawca plac został ogrodzony przez spółdzielnię i ma charakter parkingu społecznie strzeżonego. Od momentu ogrodzenia spółdzielnia zaczęła naliczać podatek VAT w wysokości 22%. Zdaniem podatnika, podatek