Zastosowanie zwolnienie na podstawie § 3 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia dla refakturowanych kosztów mediów na najemców lokali stanowiących Państwa własność i najemców lokali komunalnych, znajdujących się we wspólnotach mieszkaniowych, których Państwo jesteście zarządcą na podstawie umowy o zarządzanie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT najmu lokali mieszkalnych i dostawy mediów (centralne ogrzewanie, wywóz śmieci, woda, ścieki, punkty świetlne, abonament za liczniki, sprzątanie, odszkodowanie, eksploatacja anten) i ich prawidłowego ujęcia w deklaracji oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione na dostarczone ww. media
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu dotyczącego świetlicy, w sytuacji kiedy świetlica ta będzie zarządzana i nieodpłatnie udostępniana na rzecz mieszkańców przez gminę.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania, braku zwolnienia od podatku VAT oraz uznania jako świadczenie kompleksowe usługi najmu wraz z opłatami za media.
Ponoszone przez Spółkę koszty nabycia usług związanych z funkcjonowaniem systemów IT, tj. koszty wsparcia IT oraz koszty operacyjne IT, nie mogą stanowić kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 updop. Katalog kosztów kwalifikowanych uprawniających do skorzystania z ulgi B+R, określony w art. 18d ust. 2 pkt 2 updop, nie wymienia tego rodzaju kosztów tzn. usług.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
1. Czy prace rozwojowe w wymienionych projektach wyczerpują definicję działalności badawczo-rozwojowej o której mowa w art. 4a pkt 26 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i dają podatnikowi prawo do odliczenia poniesionych kosztów od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18d ust. 1 tej ustawy? 2. Czy koszty wynagrodzeń chorobowych oraz wynagrodzeń z tytułu urlopów oraz innych usprawiedliwionych
Opodatkowanie podatkiem VAT ponoszenia bieżących kosztów utrzymania budynku.
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Dotyczy możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Transakcja zbycia udziału nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
Uznanie najmu i dostawy mediów za świadczenie kompleksowe lub odrębne świadczenia w zależności od ustalonego modelu rozliczeń z najemcą, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu refakturowania mediów oraz usług sprzątania, możliwość refakturowania na najemcę kosztów wywozu odpadów komunalnych.
Usługi dostarczania mediów powinny być zatem rozliczane niezależnie od usługi najmu i – co do zasady – opodatkowane odpowiednio stawkami podatku VAT właściwymi dla danego rodzaju świadczenia. Najemca będzie zobowiązany do obniżenia kwoty podatku naliczonego na podstawie faktur korygujących wystawionych z powodu zawyżonej stawki VAT, w rozliczeniu za okres w którym otrzyma faktury korygujące in minus
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla refakturowania na najemców/dzierżawców dostawy mediów w postaci energii elektrycznej, ogrzewania, wody, odprowadzania ścieków i opłaty za wywóz nieczystości stałych.
VAT - w zakresie: uznania, że odsprzedaż Mediów przez Spółkę na rzecz Najemców, zużytych w halach magazynowych, powinna być uznana za świadczenie odrębne od usługi najmu.
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.